LA: Zsa Zsa Gabor wciąż w krytycznym stanie

Książę Frederic Von Anhalt, mąż amerykańskiej aktorki węgierskiego pochodzenia, Zsa Zsy Gabor, poinformował, że artystka przeszła transfuzję krwi, ale jej stan jest nadal krytyczny. 93-letnia gwiazda trafiła kilka dni temu do szpitala, pod upadku w swoim domu. Zsa Zsa Gabor przeszła operację biodra, po której jej stan bardzo się pogorszył.

fot.AP/ Zsa Zsa Gabor od piątku jest w krytycznym stanie

Zabieg transfuzji krwi przeprowadzono w piątek w nocy. Lekarze mają nadzieję, że wraz z nowymi lekarstwami jakie podano Gabor, poprawi on stan ekscentrycznej gwiazdy, znanej dalece bardziej ze swych miłosnych podbojów i licznych małżeństw, niż dokonań stricte artystycznych.

Książę Von Anhalt przekazał jej fanom, że Zsa Zsa pozostaje przytomna na tyle, że była w stanie uścisnąć jego dłoń i wyszeptać kilka słów w sobotę nad ranem. Lekarze jej stan określają jednak jako krytyczny.

Przyczyną pobytu w szpitalu słynnej aktorki jest wypadek, który miał miejsce w miniony weekend w jej rezydencji położonej w dzielnicy Bel –Air w Los Angeles. Artystka wypadła z łóżka i doznała złamania stawu biodrowego. W poniedziałek przeszła operację. Od 2002 roku Gabor porusza się na wózku inwalidzkim w skutek obrażeń jakich doznała w wypadku samochodowym.

Zsa Zsa Gabor może pochwalić się bardzo bogatą filmografią, na której znajdują się takie tytuły jak „Moulin Rouge”, „Alicja w krainie czarów” czy „Koszmar z ulicy Wiązów 3”, jednak wszyscy pamiętają ją zdecydowanie bardziej dzięki jej bujnemu życiu prywatnemu. Gwiazda stawała na ślubnym kobiercu aż dziewięciokrotnie, w tym jedno z jej małżeństw trwało zaledwie jeden dzień. Sari Gabor, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i jej ostatniego wybranka, księcia Anhalta, dzieli aż 26 lat różnicy.

Gabor przyszła na świat na Węgrzech. Miała dwie siostry, również aktorki: Ewę i Magdę.

AS (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Kultura, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*