Królowa talk show abdykuje…

Po 23 latach obecności na antenie Oprah Winfrey zdecydowała o zakończeniu prowadzonego przez nią talk show. Nie kryjąc emocji, podczas piątkowego odcinka swojego programu Winfrey oficjalnie potwierdziła informacje, które w mediach ukazały się w czwartek wieczorem. 9. września 2011 roku jej program zniknie z anteny.

Oprah Winfrey nosi w Stanach Zjednoczonych miano królowej talk show.  Przez kolejne 23 lata jej program cieszył się ogromną popularnością i gromadził przed telewizorami 42 miliony widzów tygodniowo, w 145 krajach świata .

Pogłoski o tym, że Winfrey chce zakończyć swój talk show pojawiły się kilka tygodni temu. Przedstawiciele Harpo Production, którego właścicielką jest Winfrey, poinformowali wtedy jedynie, że gwiazda rozważa wszelkie możliwości i nie podjęła w tej sprawie żadnej decyzji. Pojawiły się jednak spekulacje, że Winfrey zamierza zakończyć działalność w Chicago i przenieść się do Los Angeles, aby tam stworzyć The Oprah Winfrey Network (OWN). Według nieoficjalnych informacji Oprah zamierza na antenie nowej sieci kablowej wystartować z serią własnych programów.

Informując widzów, o zakończeniu swojego talk show, Oprah nie kryła emocji. -Ten program jest całym moim życiem. Kocham go na tyle, żeby wiedzieć kiedy powiedzieć „Żegnaj”. Czuję , że 25 lat, to właśnie ten moment.

Oprah Winfrey przyszła na świat w ubogiej rodzinie w miejsowości Kosciuszko, w stanie Mississippi. Pracę w telewizji zaczynała w Nashville, Tennessee. Do Chicago przeniosła się w 1984 roku i została prezenterką porannego programu „A.M.Chicago”  na antenie WLS-TV. Szybko zyskała sympatię widzów i została gospodynią talk show nazwanego jej imieniem.

Dziś uznawana jest za najpotężnięjszą i najbardziej wpływową kobietę w amerykańskim show biznesie. Oprah Winfrey stworzyła imperium medialne, którego wartość szacowana jest na 2,3 miliarda dolarów. Gwiazda słynie również z aktywnego anagżowania się w akcje charytatywne na całym świecie.

 

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*