Komedia o Bożym Narodzeniu zwycięzcą tegorocznych Złotych Malin (ZOBACZ TRAILER)

Komedia o Bożym Narodzeniu zwycięzcą tegorocznych Złotych Malin (ZOBACZ TRAILER)

Cztery Złote Maliny, nagrody przyznawane najgorszym filmom minionego sezonu, otrzymała w tym roku komedia „Saving Christmas” o powrocie do chrześcijańskich korzeni skomercjalizowanego święta. Wśród „wyróżnionych” aktorów znalazły się Cameron Diaz i Megan Fox.

„Saving Christmas” zdeklasowało pozostałych rywali, wygrywając w czterech kategoriach: najgorszy film, najgorszy scenariusz, najgorszy aktor (Kirk Cameron) oraz najgorszy filmowy duet („Kirk Cameron i jego ego”).

„Kirk Cameron stworzył ten film tylko po to, by połechtać własne ego. Jest na poziomie amatorskiego filmu z czasów mojego dzieciństwa i nie przedstawia sobą żadnej wartości filmowej” – ocenił pomysłodawca nagrody John Wilson. Przypomniał, że użytkownicy międzynarodowej bazy filmów IMDB uznali „Saving Christmas” za najgorszy film wszech czasów.

Nagrodę dla najgorszej aktorki pierwszoplanowej zdobyła Cameron Diaz za występ w dwóch komediach:jk „Sekstaśma” i „Inna kobieta”. Pierwszy film opowiada o perypetiach małżeństwa, które przez pomyłkę wysyła do chmury danych nagranie z własnej sypialni, w drugim Diaz wciela się w kobietę, która odkrywa, że mężczyzna jej marzeń ma żonę i skrzętnie ukrywa ten fakt.

Złota Malina dla najgorszej aktorki drugoplanowej powędrowała do Megan Fox za rolę dziennikarki April O’Neil w „Wojowniczych żółwiach ninja”.

„Transformers: wiek zagłady” mimo siedmiu nominacji dostał w tym roku tylko dwie nagrody – za najgorszą reżyserię i dla najgorszego aktora drugoplanowego (Kelsey Grammer). Seria filmów Michaela Baya o robotach „Transformers” jest na rozdaniach Złotych Malin stałym bywalcem.

„Annie” z udziałem m.in. Jamiego Foxxa, Cameron Diaz i Quvenzhane Wallis dostała Złotą Malinę dla najgorszego remake’u lub sequelu.

Po raz pierwszy przyznano w tym nagrodę w kategorii Redeemer Award – dla byłych laureatów Złotych Malin, którzy w ciągu ostatniego roku zrehabilitowali się pracą przy bardziej ambitnych projektach.

Pierwszym wyróżnionym nową nagrodą został Ben Affleck. Aktor „ukarany” Złotą Maliną w 2004 r. za rolę w komedii kryminalnej „Gigli” w tym roku został doceniony za reżyserię nagrodzonego Oscarem „Argo” oraz rolę w „Zaginionej dziewczynie” Davida Finchera.

Do Redeemer Award oprócz Afflecka nominowani byli: Jennifer Aniston, Mike Myers, Keanu Reeves i Kristen Stewart.

Złote Maliny przyznawane są od 1980 r. na dzień przed ceremonią rozdania Oscarów. Najgorsze filmy i aktorów wybierało w tym roku 757 członków Fundacji Nagród Złotych Malin w USA i innych krajach. Wyróżnieni rzadko pojawiają się na gali po odbiór niechcianych statuetek.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*