Jay Leno powrócił do Tonight Show

Znany amerykański komik, który z kultowym programem „Tonight Show” rozstał się w maju ubiegłego roku, powrócił w poniedziałkowy wieczór „na stare śmieci”. Jay Leno zastąpił Conana O’Briena, który był gospodarzem  tego show przez ostatnie 9 miesięcy.

TELEVISION-NBC/OBRIEN
fot.Reuters/ Jay Leno wrócił do „Tonight Show”

Personalne roszady w NBC wzbudziły wiele kometarzy i emocji. W O’Brien odszedł ze stacji, w której rozpoczynał pracę i z którą związany był przez ponad 20 lat.

Jay Leno, którego autorski program satyryczny emitowany o godzinie 21-szej miał wyjątkowo niską oglądalność, przywitał wczoraj widzów  „Tonight Show” słowami: „Dobrze być z powrotem w domu”. Później, monologu żartował na temat swojej nieobecności: – Zrobiliśmy sobie wolne  –  tak jak reprezentacja Rosji na Olimpiadzie w Vancouver.

Jay Leno był gospodarzem jednego z najstarszych programów w historii amerykańskiej telewizji, przez 17 lat. Po jego odejściu w maju 2009 roku gospodarzem show  został związany z NBC od wielu lat Conan O’Brien. Jay Leno dostał własny program o 21 wieczorem, ale szybko okazało się, że komik przyciąga przed ekrany telwizorów zdecydowanie mniej Amerykanów, niż życzyłaby sobie stacja.

Po dwóch tygoniach negocjacji i spekulacji NBC poinformowała, że kończy współpracę z O’Brienem, który otrzymał wielomilionowe odszkodowanie, a Jay Leno wrócił na swoje dawne miejsce w ramówce.

Analitycy mediów obawiają się, że powrót Jay’a Leno  nie poprawi wyników oglądalności i przegra współzawodnictwo z Davidem Latterman, który o tej samej porze prowadzi show na antenie CBS. Spekuluje się, że Conan O’Brien może dołączyć do tej rywalizacji na antenie stacji Fox.

MNP (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*