Hip-hopowe walentynki z De La Soul

Hip-hopowe walentynki z De La Soul

Legendarna hip-hopowa formacja De La Soul z okazji walentynek i 25-lecia swego debiutu płytowego, postanowiła udostępnić pełny katalog swoich nagrań… za darmo. „W ten sposób chcemy udowodnić fanom, jak bardzo ich kochamy” – mówią muzycy. 

De La Soul fot.Sigi Tischler/PAP/EPA

De La Soul fot.Sigi Tischler/PAP/EPA

Pełną dyskografię zespołu nazywanego powszechnie „hip-hopowymi Beatlesami” słuchacze będą mogli pobierać ze strony WeAreDeLaSoul.com począwszy od piątku od godz. 17:00 czasu środkowoeuropejskiego. Wszyscy zainteresowani powinni się spieszyć – dostęp do bezpłatnej muzyki De La Soul ograniczony będzie do zaledwie 25 godzin (nawiązanie do ćwierćwiecza debiutu fonograficznego grupy – płyty „3 Feet High And Rising”).

Walentynkowo-jubileuszowa oferta De La Soul to pierwsza w historii formacji okazja do legalnego pozyskania jej najsłynniejszych nagrań w formie cyfrowej. Jak dotąd żaden z oryginalnych albumów studyjnych legendarnych muzyków nie doczekał się oficjalnego wydania innego niż na nośnikach fizycznych.

Trio De La Soul powstało w 1987 roku na nowojorskiej Long Island i już dwa lata później szczyciło się opinią największego objawienia na scenie hip-hopowej, dzięki innowacyjnemu brzmieniu swej pierwszej płyty „3 Feet High And Rising”. Krążek do dziś ustawiany jest w jednym rzędzie z arcydziełami światowej muzyki – „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club” The Beatles czy „Dark Side of The Moon” Pink Floyd, ma również swoje stałe miejsce w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych jako eksponat muzyczny o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Studyjną dyskografię De La Soul zamyka album „The Grind Date” z 2004 roku. (PAP Life)

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*