HBO: „Gra o tron” najpewniej będzie miała osiem sezonów

fot.Robert Vos/EPA

fot.Robert Vos/EPA

Najpewniej powstaną trzy kolejne sezony „Gry o tron”, najbardziej popularnego serialu nakręconego przez HBO – zapowiedział w czwartek szef programowy tej amerykańskiej stacji telewizyjnej Michael Lombardo.

Ostatni odcinek piątego sezonu został pokazany w czerwcu, a obecnie trwają prace nad szóstym. HBO planowała co najmniej siedem sezonów i obecnie prowadzi rozmowy z twórcami serialu na temat kolejnych – oświadczył Lombardo podczas spotkania Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych.

Jak powiedział, twórcy serialu Dan Weiss i David Benioff uważają, że po szóstym sezonie będą „dwa kolejne lata”.

Lombardo nie ukrywał, że chciałby, aby powstało więcej sezonów czy też prequel do opowieści o bitwie o Żelazny Tron w krainie Westeros. Serial nakręcono na podstawie sagi fantastycznej George’a R. R. Martina.

„Wszystko będzie zależało od twórców. Jest tyle historii, które można byłoby opowiedzieć w prequelu. Jednak dotychczas nie rozmawialiśmy na ten temat” – dodał.

Piąty sezon „Gry o tron” otrzymał 24 nominacje do Nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego. Zwycięzców poznamy we wrześniu.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*