Gwiazdkowa niespodzianka od Beyonce – w sprzedaży pojawił się nowy album

Gwiazdkowa niespodzianka od Beyonce – w sprzedaży pojawił się nowy album

Niecierpliwie oczekiwana przez słuchaczy płyta Beyonce w nocy trafiła do sklepów iTunes. Wokalistka zdecydowała się na innowacyjną promocję: zamiast singli i teledysków, publikowanych w odpowiednich odstępach czasu, udostępniła od razu 14 premierowych piosenek wraz z nakręconymi do nich klipami.

Super Bowl XLVII Baltimore Ravens against San Francisco 49ers

Beyonce
fot.Larry W. Smith/PAP/EPA

„Podejście słuchaczy do muzyki się zmieniło” – mówi Beyonce w filmie, towarzyszącym niespodziewanej premierze jej nowego albumu. „Teraz słucha się kilkunastu sekund z iPoda, kupuje się pojedyncze utwory, nikt nie inwestuje w cały album” – opowiada.

Gwiazda wspomina, jak w dzieciństwie oglądała teledyski Michaela Jacksona i jak wielkie poruszenie towarzyszyło ich wejściu na ekrany. Przygotowując „Beyonce – The Visual Album” chciała wskrzesić ekscytację obrazem i muzyką, jako pełną wypowiedzią artystyczną.

„Moi doradcy stwierdzili, że oszalałam” – mówi ze śmiechem Beyonce.

Zestaw „Beyonce – The Visual Album” to pierwszy od ponad dwóch lat premierowy materiał wielokrotnej zdobywczyni Grammy. Krążek miał ukazać się jeszcze w 2013 roku, tuż po występie Beyonce na Super Bowl i przed rozpoczęciem światowego tournée „The Mrs Carter Show”. Brak płyty na półkach sklepowych prowokował domysły i plotki. Powtarzano, że Beyonce wciąż niezadowolona jest z nagranych piosenek. Prawda okazała się inna.

„Zależało mi jednak na tym, by typowa wrzawa, jaka towarzyszy wydaniu płyty nie przesłoniła jej zawartości” – tłumaczy. „Dlatego zdecydowałam upublicznić te piosenki bez żadnych zapowiedzi” – konkluduje.

(PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*