Grecja. Nie żyje piosenkarz Demis Russos

Grecja. Nie żyje piosenkarz Demis Russos

Światowej sławy grecki piosenkarz i wykonawca przebojów z lat 70. i 80., Demis Russos, zmarł w miniony weekend w wieku 69 lat – poinformowała prywatna klinika w Atenach.

„Po prowadzonej od dłuższej czasu hospitalizacji zmarł znany na świecie artysta Demis Russos” – przekazano w oświadczeniu. Nie podano przyczyny śmierci.

Russos, grecki wokalista obdarzony potężnym głosem o charakterystycznym tembrze, w latach 60. śpiewał w zespołach muzycznych takich jak We Five oraz The Idols, a później Aphrodite’s Child. Na początku lat 70. rozpoczął karierę solową, podczas której sprzedał ponad 60 mln płyt na całym świecie.

Największą sławę zapewniły mu przeboje z lat 70. i 80., w tym „Forever and Ever”, „Goodbye” czy „Quand je t’aime”.

Jedno z ostatnich publicznych wystąpień Russosa, który wówczas od lat był już na muzycznej emeryturze, miało miejsce we wrześniu 2013 r., gdy z rąk ambasadora Francji otrzymał insygnia kawalera Legii Honorowej.(PAP)

Na zdjęciu: Demis Russos fot.Anatoly Maltsev/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*