Filmy z Meryl Streep tematem nowej książki amerykańskej powieściopisarki M.March

Filmy z Meryl Streep tematem nowej książki amerykańskej powieściopisarki M.March

Amerykańska powieściopisarka Mia March, z miłości do światowej kinematografii, pisze książki, których bohaterami są największe gwiazdy filmowe. Już 29 stycznia na polskim rynku ukaże się jej powieść „Klub filmowy Meryl Streep”.

Meryl Streep jako Margaret Thatcher fot.The Weinstein Company/PAP/EPA

Meryl Streep jako Margaret Thatcher fot.The Weinstein Company/PAP/EPA

Główną bohaterką książki jest Lolly, która urządza w swoim pensjonacie wieczory filmowe. Gdy zachorowała na raka, postanowiła wrócić do swoich ulubionych filmów z Meryl Streep. Ogląda je z córką Kate oraz z dwiema siostrzenicami Isabel i June, które wychowywała.

Kobiety spotykają się i mają szansę na nawiązanie nowej nici porozumienia. Każda z nich jest bowiem w innym momencie życia. Isabel ma ponad trzydzieści lat i męża, który ją zdradza. Być może lekarstwem na ból będzie poznany właśnie przystojny wczasowicz. June też nie ma lekko. Straciła właśnie pracę w księgarni i mieszkanie, a jej synek chce, aby odnalazła jego ojca – dwudniową przygodę z dawnych lat… Najmłodsza, cukierniczka Kate, właśnie zaręczyła się z Olivierem. Przyjaźni się z nim od lat, wiedzą o sobie wszystko, jednak czy jest to prawdziwa miłość?

Wszystkie cztery kobiety próbują odnaleźć odpowiedzi na dręczące je pytania w filmach z Meryl Streep. Oglądają m.in., „Co się zdarzyło w Madison County”, „Mamma Mia” i „Pożegnania z Afryką”. Po filmach dyskutują i okazuje się, że każda z nich widzi w nich coś innego.

„Czytelniczki tej wzruszającej powieści, o pokonywaniu przeciwności losu i odzyskiwaniu rodziny, z pewnością zadadzą sobie jeszcze inne, swoje pytania, na które być może znajdą zaskakujące odpowiedzi” – pisze wydawca książki.

Książka „Klub filmowy Meryl Streep”, której autorką jest Mia March, ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa Świat Książki. Premiera już 29 stycznia.

Kolejną zapowiadaną książką March jest „Poszukiwany Colin Firth”.(PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*