Debiut polskiej reżyserki w USA. "After.Life" od piątku w kinach

Agnieszka Wojtowicz-Vosloo
fot.Agnieszka Wojtowicz-Vosloo, reżyserka filmy „After.Life”

W piątek do kin wchodzi film „After.Life” Agnieszki Wojtowicz-Vosloo, z Limem Neesonem i Christiną Ricci. W niedzielę w Chicago specjalny pokaz z udziałem reżyserki.

„After.Life” to psychologiczny thriller, który miał już w USA przedpremierowe pokazy; użytkownicy popularnego serwisu internetowego IMDb oceniają go bardzo dobrze.

Bohaterką pełnometrażowego debiutu urodzonej w Warszawie 35-letniej reżyserki jest młoda dziewczyna, Anna (Christina Ricci), która po wypadku samochodowym budzi się w domu pogrzebowym. Czy rzeczywiście się budzi? Właściciel, który przygotowuje jej ciało do pochówku (Liam Neeson), próbuje przekonać dziewczynę, że rozmawiają dlatego, że posiada on umiejętność porozumiewania się ze zmarłymi. Tymczasem przyjaciel dziewczyny nie wierzy w jej śmierć…

Agnieszka Wójtowicz-Vosloo jest absolwentką reżyserii Tish School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU), jej krótkometrażowy debiut „Pâté” był pokazywany na festiwalu w Sundance i nagradzany m.in. w Nowym Jorku i Houston. A magazyn „Filmmaker” zaliczył Polkę do „25 nowych twarzy kina niezależnego”.

Specjalny pokaz filmu w chicagowskim kinie AMC Pipers Alley 4, 1608 N.Wells St. o godz.14.40

(Inf.wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*