Cowell odchodzi z "Idola"

Znany z ciętego języka juror programu “American Idol”, Simon Cowell ogłosił, że obecny sezon będzie jego ostatnim. W jesieni przyszłego roku Brytyjczyk powróci jednak na ekrany telewizorów ze swoim kolejnym reality show – „The X Factor”. Jest jego jurorem i producentem zarazem.

Swoją decyzję Cowell ogłosił w siedzibie Stowarzyszenia Amerykańskich Krytyków Telewizyjnych w Pasadenie, w Kalifornii. Powiedział, że stacja Fox oferowąła mu wielkie pieniądze, za to żeby pozostał w składzie jury programu, który urósl do rangi kulturowego zjawiska. „Nie chodziło mi o pieniądze. Chciałem zacząć robić coś innego. Potrzebowałem nowego wyzwania” – powiedział Cowell.

Do tej pory za swój udział w “American Idol” otrzymywał on 36 milionów dolarów rocznie. Jeżeli jego nowy projekt odniesie komercyjny sukces w USA, Brytyjczyk może zarobić znacznie więcej. Jest bowiem właścicielem programu „The X Factor”. Znajdzie się on w ramówce stacji Fox w jesieni 2011 roku. To kolejny muzyczny show poszukujący nieodkrytych dotąd talentów.

Niedawno jury amerykańskiego „Idola” opuściła piosenkarka Paula Abdul. Zastąpiła ją prezenterka telewizyjna Elen DeGeneres.

IN (AP, CNN)

 

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*