Charles Aznavour prewencyjnie hospitalizowany

Charles Aznavour prewencyjnie hospitalizowany

90-letni francuski piosenkarz Charles Aznavour został hospitalizowany prewencyjnie w związku z infekcją, którą złapał w ostatnich dniach – poinformowali organizatorzy piątkowego koncertu Aznavoura w Genewie; koncert odwołano.

Nie podano innych szczegółów. Zapowiedziano jedynie, że koncert zostanie zorganizowany w najbliższym możliwym terminie. Otoczenie artysty utrzymuje, że jest on po prostu przemęczony.

Aznavour – francuski piosenkarz, aktor, kompozytor i autor tekstów pochodzenia ormiańskiego – mieszka w Szwajcarii. Ma dom opodal Jeziora Genewskiego w Saint Sulpice pod Lozanną. Zamieszkał tam, jak pisze AFP, aby być bliżej swego młodszego syna Nicolasa, naukowca.

„Wszystko mnie interesuje, naprawdę wszystko (…) czytam codziennie” – powiedział Aznavour w wywiadzie wyemitowanym w niedzielę przez szwajcarską telewizję publiczną RTS. Sprecyzował, że czyta książki, które „musi” czytać, książki, z których się uczy różnych rzeczy, a także teksty w językach obcych, nad którymi pracuje regularnie.

Przypomniał, że gdy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odwiedził dziesięć stolic, znalazł się krytyk, który twierdził, że to pożegnalne tournee. „A ja się nie żegnam się, mówię do widzenia, wrócę” – powiedział Aznavour.

„To absolutnie nic poważnego” – zapewniła w piątek z Paryża rzeczniczka prasowa piosenkarza. „Artysta padł ofiarą przemęczenia i nic więcej” – dodała. (PAP)

Na zdjęciu: Charles Aznavour fot.Evert Elzinga/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*