"Carnage" Polańskiego na otwarcie NY Film Festival

Najnowszy film Romana Polańskiego „Carnage” otworzy tegoroczny New York Film Festival. Obraz jest adaptacją sztuki Yasminy Rezy „God of Carnage” („Bóg Mordu”), uhonorowanej prestiżową nagrodą Tony, przyznawaną twórcom teatralnym. W komediodramacie nakręconym w Paryżu zagrają takie gwiazdy jak Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz i John C. Reilly.

fot.Sony Pictures Classics/ Kadr z filmu „Carnage” w reżyserii Romana Polańskiego

„Carnage” to pierwszy film 77-letniego Polańskiego odkąd został uwolniony z aresztu domowego w Szwajcarii.

Reżysera, oskarżonego w 1977 roku o seks z nieletnią, nie wydano Stanom Zjednoczonym, jednak ciągle poszukiwany jest nakazem aresztowania przez Interpol w 188 krajach. Dlatego też nikt nie spodziewa się, ze pojawi się na gali w Nowym Jorku.

Fabuła filmu kręci się wokół spotkania dwóch par, które chcą wspólnie omówić bójkę swoich dzieci. Niewinna rozmowa przeradza się jednak w zawiłą analizę związków, serię wzajemnych oskarżeń, a kończy na poruszaniu kontrowersyjnych tematów współczesnego świata.

Richard Pena, z komisji nowojorskiego festiwalu mówi o „szczycie” reżyserskiej formy Polańskiego. Pierwszy pełnometrażowy film polskiego reżysera „Nóż w wodzie” wyświetlany był podczas pierwszej edycji New York Film Festival w 1963 roku.

W tym roku nowojorski festiwal filmowy odbędzie się po raz 49. i potrwa od 30 września do 16 października. Premiera obrazu “Carnage” ukaże się na przełomie sierpnia i września na festiwalu filmowym w Wenecji.

Zobacz też:

Amerykańscy krytycy chwalą Skolimowskiego

Kulisy uwolnienia Polańskiego

Roman Polański wolny

as

Categories: Kultura, Nowy Jork

Comments

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*