Bruno Mars będzie gwiazdą przyszłorocznego Super Bowl

Bruno Mars swoim występem uświetni przerwę w rozgrywkach o puchar w futbolu amerykańskim – Super Bowl. Największe sportowe wydarzenie w USA odbędzie się 2 lutego 2014 r. w New Jersey.

Bruno Mars fot. EPA/PAP Patrick Seeger ZDF

Bruno Mars fot. EPA/PAP Patrick Seeger ZDF

Amerykańska Liga Futbolu wybrała artystę, który swoim występem wypełni trwającą kwadrans przerwę w meczu Super Bowl. W lutym 2014 roku telewidzowie w Stanach Zjednoczonych oraz kibice na stadionie MetLife Stadium w East Rutherford w stanie New Jersey zobaczą recital 27-letniego piosenkarza Bruno Marsa.

„To prawdziwy zaszczyt” – powiedział Bruno Mars po otrzymaniu wiadomości, że to właśnie jego wytypowano do roli muzycznej gwiazdy wieczoru największej imprezy sportowej w USA. Zapytany o to, czy już rozpoczął planowanie swego występu odpowiedział ze spokojem w głosie: „Mam jeszcze pięć miesięcy”.

Tegoroczną edycję Super Bowl swoim energetycznym koncertem uświetniła supergwiazda pop i r&b Beyonce. Żywiołowe piętnastominutowe widowisko, pełne efektów pirotechnicznych przeszło do historii Super Bowl jako jedyne, które doprowadziło do… przeciążenia linii energetycznych na stadionie.

Bruno Mars czyli Peter Gene Hernandez urodził się 8 października 1985 roku w Honolulu. Nim Bruno Mars zadebiutował na listach przebojów w 2010 roku płytą „Doo-Woop & Hoolgians”, pisał piosenki dla innych wykonawców. Jego autorskie kompozycje trafiły do repertuaru m.in. Sugababes, Brandy i Maroon 5. Pod własnym nazwiskiem w ciągu trzech lat wylansował pięć „numerów jeden” w USA, stając się pierwszym od czasu Elvisa Presleya wokalistą, któremu udał się podobny wyczyn. Dyskografię Bruno Marsa zamyka krążek „Unorthodox Jukebox” z 2012 roku.

(PAP Life)

Categories: Kultura, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*