Brodka doceniona przez amerykański serwis lifestylowy

Brodka doceniona przez amerykański serwis lifestylowy

Wokalistka Monika Brodka ma fanów nie tylko w swojej ojczyźnie. Popularny amerykański serwis internetowy BuzzFeed.com autorkę przeboju „Varsovie” wymienił wśród… największych atrakcji stolicy Polski. 

fot.Jakub Kaczmarczyk/PAP/EPA

fot.Jakub Kaczmarczyk/PAP/EPA

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Łazienki Królewskie, Plac Zbawiciela, zacumowana na Wiśle klubokawiarnia BarKa, belgijskie frytki sprzedawane z „Okienka” na ul. Polnej i… koncerty Mitch & Mitch, Coldair oraz Brodki – to wszystko powody, dla których warto odwiedzić Warszawę. Tak orzekła felietonistka amerykańskiego serwisu lifestylowego BuzzFeed.com

Laura Studarus określiła Brodkę mianem „księżniczki eksperymentalnego electropopu”, bazując głównie na brzmieniach, jakie znalazły się na minialbumie „LAX”. Autorka nie omieszkała podkreślić metamorfozy, jaką przeszła Brodka – od gwiazdy talent-show do artystki na własny rachunek.

Wzmianka w BuzzFeed.com nie jest jedynym wyróżnieniem, jakie spotkało polską wokalistkę ze strony zagranicznych mediów. Kilka miesięcy temu kultowy amerykański magazyn „Interview” w swoim internetowym wydaniu poświęcił Monice miejsce w rubryce „Odkrycia”, komplementując jej przebojową, ale niesztampową muzykę i charyzmatyczną osobowość.

Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 roku w Żywcu) należy do czołówki krajowej sceny pop. Szerokiej publiczności dała się poznać 10 lat temu jako uczestniczka (i później laureatka) 3. edycji telewizyjnego talent-show „Idol”. Powszechne uznanie artystka zdobyła wydanym w 2010 roku autorskim albumem „Granda”, za który odebrała dwukrotnie platynową płytę oraz Fryderyki w kategoriach: album roku pop i produkcja muzyczna roku. „Granda” uzyskała ponadto tytuł „Płyty dwudziestolecia na 20. urodziny Fryderyka” w kategorii muzyki rozrywkowej. (PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*