Benefisowy koncert Macieja Grzybowskiego

Benefisowy koncert Macieja Grzybowskiego

W Muzeum Polskim w Ameryce odbędzie się benefisowy koncert światowej sławy pianisty Macieja Grzybowskiego na rzecz muzeum.

Maciej Grzybowski fot. Marek Suchecki/ruchmuzyczny.pl

Maciej Grzybowski fot. Marek Suchecki/ruchmuzyczny.pl

Maciej Grzybowski będzie gościł w Chicago podczas swojego pierwszego tournée po Stanach Zjednoczonych. Od 1991 roku można go podziwiać na scenach Polski i Europy, na wielu festiwalach w Polsce i za granicą oraz w telewizji. Wielokrotnie honorowany artysta pracuje obecnie nad swoją trzecią płytą z muzyką Jana Sebastiana Bacha.

Benefis w Muzeum Polskim w Ameryce (MPA) został zorganizowany dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Chicago, który aktywnie promuje kulturę polską i pomaga wielu instytucjom, wśród nich MPA.

Maciej Grzybowski urodził się w Warszawie, działalność artystyczną rozpoczął w 1990 r.

Ma w swoim dorobku nagrania fonograficzne, radiowe i telewizyjne. Występuje jako solista i kameralista m.in. z Dorotą Anderszewską, Olgą Pasiecznik, Jadwigą Rappé, Agatą Zubel, Jackiem Kaspszykiem, Jerzym Maksymiukiem, Januszem Olejniczakiem, Kwartetem Camerata, Royal String Quartet oraz orkiestrami: Leopoldinum, Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Jego dwie solowe płyty – nagrane w 2004 i 2006 roku – były nominowane do nagrody Fryderyk.

Koncert w Muzeum Polskim odbędzie się odbędzie się w piątek 25 października o godzinie 19:00.

Bilety 20 dol., członkowie MPA 15 dol. Rezerwacja przez tel. (773) 384-3352. Muzeum przy 984 N. Milwaukee Ave. dysponuje obszernym bezpłatnym parkingiem. Wygodny dojazd autobusem 56 i niebieską linią kolejki CTA.

(Inf. wł.)

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*