Będzie film o Sarze Palin

Julianne Moore zagra Sarę Palin, kontrowersyjną amerykańską polityk, która przyciągnęła uwagę światowych mediów, gdy w 2008 roku dostała szansę zostania wiceprezydentem USA
Książka odkrywa najważniejsze, również te niechlubne, tajemnice kampanii wyborczej sprzed trzech lat: dystans między Obamą i Bidenem, niechęć Clinton do Obamy, kontrowersje wokół wyboru Sary Palin jako kandydata na wiceprezydenta.Stacja HBO Films zapowiedziała w minioną środę, że zdobywczyni Oscara wcieli się w rolę Palin w filmie będącym adaptacją książki „Game Change” autorstwa Marka Halperina i Johna Heiemanna. Moore jest pierwszą gwiazdą wybraną do obsady obrazu. Pozostali aktorzy odegrają najważniejszych bohaterów wyborów z 2008 roku – Baracka Obamę, Hillary Clinton i Johna McCaina.

Według książki, doradca McCaina, Steve Schmidt miał powiedzieć wprost do zespołu ekspertów do spraw polityki zagranicznej Sary Palin: „Macie sporo do roboty. Ona nic nie wie”.

Film ukazuje kulisy wyścigu o najwyższe wybieralne urzędy i historię  Palin od momentu jej wygranej na gubernatora Alaski aż po wyborczą porażkę. Reżyserem filmu jest Jay Roach, scenariusz napisał Danny Strong. Jak podkreśla serwis huffingtonpost.com, rola ta będzie dużym wyzwaniem dla Moore, która jest liberałem, a w wyborach otwarcie wspierała Obamę.

in

Categories: Kultura, Polityka

Comments

  1. Krzysztof Koch
    Krzysztof Koch 21 marca, 2011, 07:22

    To chyba musi być świetna komedia. Jak aktorka tego nie ucyni to nagroda, którą dostała powinno się jej odebrać.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*