Angela Bassett nakręci film o Whitney Houston

Angela Bassett nakręci film o Whitney Houston

Amerykańska aktorka Angela Bassett przyjęła propozycję wyreżyserowania filmu o kulisach burzliwego małżeństwa Whitney Houston i Bobby’ego Browna. Nominowana do Oscara gwiazda po raz pierwszy stanie po drugiej stronie kamery. 

Whitney Houston fot.Zacarias Garcia/PAP/EPA

Whitney Houston fot.Zacarias Garcia/PAP/EPA

„Czuję się w obowiązku opowiedzieć historię Whitney i Bobby’ego” – wyznała Angela Bassett. „Więź, która ich łączyła fascynuje do dziś i nie posiadam się ze szczęścia, że to właśnie mnie przypadła możliwość pokazania jej na ekranie” – powiedziała.

Film wstępnie zatytułowany po prostu „Whitney Houston” powstanie na zlecenie amerykańskiego kanału Lifetime, specjalizującego się w produkcji wyciskaczy łez. Od ślubu jak z bajki przez monotonię małżeńskiego dnia codziennego aż do zgubnego nałogu „w imię miłości” – filmowa biografia wykonawczyni przeboju „I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)” z pewnością skłoni widza do częstego sięgania po chusteczkę.

Angela Bassett planuje pokazać „całą prawdę” o związku Houston i Browna, bez popadania w ton tabloidowy. Zależy jej, by właściwie oddać hołd wielkiej gwieździe, którą nie tylko podziwiała, ale z którą miała okazję się zaprzyjaźnić.

Bassett i Houston poznały się w 1995 roku na planie filmu „Czekając na miłość”. Dwa lata wcześniej, gdy Whitney musiała odrzucić rolę Tiny Turner w kinowej biografii wokalistki ze względu na ciążę, to właśnie Angela ją zastąpiła na planie. Przez lata obie panie z szacunkiem wypowiadały się na swój temat. (PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*