Alec Baldwin zagra w filmie o Howardzie Hughesie

Alec Baldwin zagra w filmie o Howardzie Hughesie

Hollywoodzki gwiazdor Alec Baldwin dołączył do obsady filmu o życiu milionera Howarda Hughesa. Aktor zagra jego prawnika, który po zwolnieniu wytoczył byłemu pracodawcy proces… 

Alec Baldwin fot.Guillaume Horcajuelo/PAP/EPA

Alec Baldwin fot.Guillaume Horcajuelo/PAP/EPA

Howard Hughes był amerykańskim milionerem, konstruktorem samolotów, pilotem, a także producentem filmowym. Miał wiele znamienitych osiągnięć. W 1938 wykonał m.in. etapowy lot dookoła świata, który zajął mu 91 godzin. Pod koniec życia Hughes związał się z mormonami i odciął się od świata. Mówi się, że powodem odosobnienia była choroba psychiczna.

Jego życie stało się inspiracją dla wielu filmowców, w tym dla Martina Scorsese, który w 2004 roku zrealizował obraz „Aviator”, który otrzymał łącznie pięć Oscarów.

Tym razem życiem Hughesa zainteresował się amerykański producent, aktor, scenarzysta i reżyser Warren Beatty, który wcieli się w słynnego konstruktora, a także wyreżyseruje film.

Obok niego w obsadzie znalazł się hollywoodzki gwiazdor Alec Baldwin, który zagra prawnika i bliskiego powiernika Hughesa – Roberta Maheu. Mężczyzna ten wytoczył Hughesowi wielki sądowy proces o zniesławienie, gdy ten go zwolnił. Maheu po czasie wygrał tę batalię.

W filmie wystąpi także m.in. Lily Collins, która wcieli się w kobietą, którą będzie zainteresowany Hughes. W obsadzie znaleźli się również Alden Ehrenreich, Martin Sheen, Matthew Broderick i Annette Bening.(PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*