Aktor Philip Seymour Hoffman znaleziony martwy w nowojorskim mieszkaniu

Aktor Philip Seymour Hoffman znaleziony martwy w nowojorskim mieszkaniu

Philip Seymour Hoffman, popularny aktor i laureat Oskara został w niedzielę znaleziony martwy w swym mieszkaniu w Nowym Jorku. Przyczyną śmierci 46-letniego aktora było najprawdopodobniej przedawkowanie heroiny.

Philip Seymour Hoffman został znaleziony martwy w nowojorskim apartamencie fot. Georges Biard

Philip Seymour Hoffman został znaleziony martwy w nowojorskim apartamencie fot. Georges Biard

Aktor został znaleziony w niedzielę rano w łazience jego apartamentu na Manhattanie. Obok zwłok Hoffmana znajdowała się heroina oraz strzykawka, której użył do wstrzyknięcia narkotyku. Według relacji policjantów obecnych na miejscu, igła wciąż tkwiła w ramieniu aktora.

„Jesteśmy zdruzgotani nagłą śmiercią naszego ukochanego Philipa i dziękujmy za liczne wyrazy miłości i wsparcia, jakie otrzymujemy” – napisała w specjalnym oświadczeniu wystosowanym w niedzielę rodzina aktora. „To dla nas tragiczna i nagła strata, i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie żałoby. Zachowajcie Phila w swych myślach i modlitwach” – czytamy w oświadczeniu.

46-letni Philip Seymour Hoffman w 2006 roku otrzymał Oskara dla najlepszego aktora za film „Capote”. Miał na swym koncie także znakomite role w filmach „Charlie Wilson’s War”, „Doubt,”  oraz „The Master”, za którą otrzymał nominację do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej za męską rolę drugoplanową.

Hoffman od lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Przez wiele lat udawało mu się wygrywać z nałogiem, ale w ubiegłym roku aktor przyznał, że ma problemy z heroiną i poddał się leczeniu.

Hoffman pozostawił troje dzieci.

mp

Categories: Ameryka, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*