Zwiedzanie Chicago po kawałku

Miejski program wycieczek Chicago Neighborhood Tours proponuje w najbliższych tygodniach: 

 

7 lipca (czwartek) i kolejne cztery piątki – 8, 15, 22, 29 lipca: Greektown, Chinatown & Little Italy. Trzy najbardziej autentyczne z popularnych chicagowskich dzielnic etnicznych. Przejazd koło Harpo Studios, gdzie zrodził się Oprah Winfrey Show, wizyta w Oprah Store, zwiedzanie okolic zasiedlonych przez Greków i Włochów. Czas na chodzenie po włoskich sklepach na Taylor Street i chińskich w Chinatown Square. $30 i $25 (zniżka dla seniorów, studentów i dzieci 8–12 lat).

 

9 lipca (sobota): Avondale, Old Irving & The Villa. Avondale jest uznawane za główne skupisko polskiej społeczności. W pobliskich dzielnicach Old Irving i The Villa – wiele skarbów XX-wiecznej architektury. $30 i $25.

 

9 lipca (sobota): Pullman Historic District. Pierwsze planowane przemysłowe miasto na dalekim południu Chicago, które zaprojektował Solon Beman, a zbudował na początku XIX wieku George M. Pullman dla pracowników swojej Palace Car Company. Zabytek miejski, stanowy i krajowy. Prezentacja historyczna w centrum informacyjnym, piesze zwiedzanie m.in. Greenstone Church i odnawianego Hotel Florence. $30 i $25.

 

14 lipca (czwartek): Bucktown, Humboldt Park & Logan Square. Obramowane drzewami szerokie bulwary prowadzą przez Logan Square i sąsiedni Humboldt Park, zamieszkany przez społeczność portorykańską. Utrzymany w stylu preriowym, zaprojektowany przez słynnego architekta Jensa Jensena budynek przystani wioślarskiej w Parku Humboldta, chodzenie po sklepach w szybko rozwijającym się Bucktown. $30 i $25.

 

•       •       •


Wyjazd sprzed Chicago Cultural Center, 77 East Randolph Street, przy Michigan Avenue. Zbiórka o godz. 9:30, odjazd o 10 rano, powrót po południu.

 

Dużo chodzenia – konieczne wygodne buty.

 

Wycieczki nie są polecane dla dzieci poniżej 8 lat.

 

•       •       •


Informacje i rezerwacje: tel. (312) 742-1190 lub przez www.ChicagoNeighborhoodTours.com.                  

  /Kc             

     

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*