Zwiedzanie Chicago – aromaty Azji i Ukrainy

W najbliższym czasie program miejskich wycieczek Chicago Neighborhood Tours proponuje interesujące trasy:

 

2 czerwca: Bridgeport.  Dzielnica, której monumentalne kościoły i inne obiekty z przeszłości rzucają światło na historię Chicago, była kiedyś zamieszkana głównie przez rodziny robotnicze. Ostatnio zmienia się w jeden z najciekawszych ośrodków kultury i dzielnicę dobrych restauracji.

 

Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (St. Mary of Perpetual Help), Zhou Brothers Art Center, Union Stockyard Gate – jedyna pozostałość po dawnych ogromnych rzeź-niach na południu miasta. $35 i $30 (zniżka dla seniorów, studentów i dzieci 8–18 lat).

 

2 czerwca: Hops & Barley: Pubs & Micro-breweries. W Chicago działają najbardziej ekscytujące nowe mini-browary. Zwiedzanie niektórych obejmuje poznawanie tajników rzemieślniczej produkcji piwa. Smakowanie tych specjalnych produktów („craft beer”) w kilku miejscowych pubach.

 

Wild Goose (4265 N. Lincoln Ave.), The Red Lion Lincoln Square (4749 N. Rockwell St.), Goose Island Brewery (1800 N. Clybourn Ave.). $55.

 

Uwaga: zbiórka o godz. 10:30 rano, powrót o 3:30 po południu.

Wycieczka dla osób od 21 lat.

 

8 czerwca (piątek): Bucktown, Humboldt Park & Logan Square. Na niedużej przestrzeni sąsiadują trzy dzielnice o wyraźnym charakterze: Bucktown ma wiele butików z firmową odzieżą i stylowych lokali, Humboldt Park jest zdecydowanie portorykański, a Logan Square szczyci się pięknymi domami na historycznych bulwarach. Szczególnie godne uwagi są:

 

Puerto Rican Arts Center w parku zaprojektowanym przez słynnego architekta krajobrazu Jensa Jensena, sklepy w okolicy Damen i Armitage w Bucktown, historyczny system bulwarów w Logan Square. $35 i $30.

 

9 czerwca: Taste of De-von Avenue. Głównymi  klientami sklepów i restauracji przy Devon Avenue są przybysze z krajów Południowej Azji. Wycieczka, która obejmie szereg sklepów i dwie do trzech restauracji, umożliwi swoim uczestnikom poznanie specyfiki dzielnicy. $55 i $50.

 

9 czerwca: Wicker Park & Ukrainian Village. Historia kształtowania charakteru dwu zachodnich dzielnic miasta – od niemieckich potentatów browarniczych i ukraińskich imigrantów – do zamieszkujących je dziś artystów i naśladowców hipisów. Zwiedzanie Ukrainian National Museum i poznawanie architektury, znaczonej złotymi kopułami cerkwi i kościołów oraz wspaniałymi XIX-wiecznymi posiadłościami w Wicker Park Historic District. $35 i $30.

 

•       •       •


Wyjazd sprzed Chicago Cultural Center, 77 East Randolph Street, przy Michigan Avenue. Zbiórka o godz. 9:30 w holu od strony Randolph St., odjazd o 10 rano, powrót ok. 2:30 po południu (jeżeli nie podano innych godzin).

 

Dużo chodzenia – konieczne wygodne buty.

 

Wycieczki nie są polecane dla dzieci poniżej 8 lat.

 

•       •       •


Informacje i rezerwacje: tel. (312) 742-1190 lub przez www.ChicagoNeighborhoodTours.com.

/Kc  

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*