Wystawy w Chicagowskim Centrum Kulturalnym

 W Chicagowskim Centrum Kulturalnym (CCC)  można oglądać wystawy:

 

• Sears at the Center: New Work by Donald Fels. Chicagowski artysta wykonuje piękne kolaże z historycznych katalogów firmy Sears, Roebuck and Co., która wywarła wielki wpływ na życie Amerykanów w I połowie XX wieku. Prowadzona przez nią wysyłkowa sprzedaż była prekursorem dzisiejszego handlu przez internet.

Michigan Avenue Galleries, do 26 czerwca.

 

• Marion Kryczka: Recent Paintings. Od trzydziestu lat Kryczka uczy rysunku i malarstwa studentów Instytutu Sztuki. Głównie zainteresowany postacią człowieka, w ostatnich latach zwrócił się do martwej natury i pejzażu.

Michigan Avenue Galleries, do 3 lipca.

 

• Repurposed: Sculpture by Aristotle Georgiades. Zużyte drabiny, połamane ławki szkolne i im podobne przedmioty służą Georgiadesowi do przeobrażania tego, co zwyczajne i bezużyteczne, w estetyczne rzeźby, czasem zaskakujące swoją absurdalnością i eleganckim surrealizmem. 

Michigan Avenue Galleries, do 3 lipca.

 

• Movie Mojo: Hand-Painted Posters from Ghana. W latach 1970. właściciele objazdowych kin w Ghanie jeździli od wsi do wsi, pokazując ręcznie malowane plakaty, reklamujące ich atrakcje. Malowane na workach po mące plakaty inspirowały fantazję na temat filmów. Unikalne interpretacje klasycznych produkcji Hollywood, Bollywood, kung-fu, filmów o Godzilli itp.

Exhibit Hall, do 4 września.

 

• The Grand Tour! Fantasy, Dream, and Memory in the Landscape. Malarstwo i rysunki przedstawiające krajobrazy, widziane oczami artystów upośledzonych umysłowo lub fizycznie. Nastrojowe sceny wiejskie z Mississippi i Tennessee, przyroda z elementami fantastyki, szczęśliwe zwierzęta w słonecznych pejzażach… 

 

Project Onward Gallery do 6 lipca.

• Chicago Landmarks Before the Lens. Miejskie zabytki, jak zobaczyli je przez swoje obiektywy: Richard Nickel, Barbara Crane, Bob Thall i Stephen Beal.

Ekspozycja stała, Land-mark Chicago Gallery.

•      •      •

 

Chicago Cultural Center, 78 E. Washington St., jest otwarte dla publiczności od poniedziałku do czwartku od 8 rano do 7 wieczorem, w piątki od 8 do 6, w soboty od 9 do 6 i w niedziele od 10 do 6. Nieczynne w dni świąteczne.

 

Wstęp wolny.

 

Bliższe informacje przez telefon: (312) 744-6630.

Opr.: K. Cygielska

 

 

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*