Wystawa młodych artystów

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza do udziału w wystawie zbiorowej Let’s Talk – An Exhibition of Emerging Art (Porozmawiajmy – prezentacja sztuki młodych artystów), która odbędzie się od 6 do 28 września 2008.

Wystawa zaprezentuje nowe talenty w liczącym ponad 70 lat Muzeum Polskim w Ameryce, które chce być aktywnym centrum kultury, łączącym generacje i przyciągającym młodych twórców.

Sukces zeszłorocznej wystawy zbiorowej amerykańskich młodych artystów J-WALKING, na której pokazano dzieła lokalnych twórców, zainspirowała kuratorów wystawy do nadania pokazowi w tym roku charakteru międzynarodowego. Mamy nadzieję na silną reprezentację z Polski.
Zapraszamy artystów w wieku od 18 do 35 lat. Proszę przesłać zdjęcia cyfrowe 3 wybranych prac (na CD: Monika Nowak, The Polish Museum of America, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL. 60622 lub przez e-mail:

monika.nowak@prcua.org) do 30 czerwca 2008. Techniki prac są dowolne.
Do zdjęć należy dołączyć:
• Informacje o artyście: imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, kraj pochodzenia, adres, telefon, e-mail, krótką biografię artysty.
• Informacje o każdej z prac: tytuł, datę powstania, technikę, wymiary, czy praca przeznaczona jest na sprzedaż (zaznaczyć „tak” lub „nie”), cenę autorską w dolarach amerykańskich.
Wszyscy artyści zostaną powiadomieni do 15 lipca, które prace wybrano na wystawę. Podczas prezentacji będzie można zakupić prace, jeśli artysta wyrazi na to zgodę.

Muzeum Polskie w Ameryce zostało założone w 1935 roku, należy do najstarszych i największych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję dzieł sztuki, archiwaliów oraz bibliotekę liczącą 60 tys. tomów. Jest aktywnym centrum kultury polskiej na kontynencie północnoamerykańskim, utrzymującym bliskie kontakty z krajem.
Kontakt:

Jennifer Crissey, (773) 782-2605, e-mail: jennifer.crisey@prcua.org
Monika Nowak, (773) 384-3352 w. 101, e-mail: monika.nowak@prcua.org
(Komunikat prasowy)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*