Wizyta pisarki w Muzeum Polskim

W ostatnią niedzielę maja gościliśmy w Muzeum Polskim w Ameryce popularną pisarkę Małgorzatę Kalicińską, której najnowsza powieść „Lilka”, wydana 19 maja 2012 r., znajduje się w chwili obecnej na 2. miejscu na liście najlepiej sprzedających się książek w Polsce.

 

Spotkanie autorskie, połączone z promocją książki, było dużym sukcesem.

 

Przyjazd autorki zbiegł się z obradami XII Zjazdu Nauczycieli Polonijnych w Chicago, którego 300 uczestników odwiedziło Muzeum późnym popołudniem w niedzielę 27 maja.

 

Dzięki wcześniejszemu kontaktowi z Adamem Nowickim – dyrektorem handlowym wydawnictwa „Zysk i S-ka” z Poznania i agentem autorki – udało nam się zorganizować miłą niespodziankę dla uczestników Zjazdu i zaprosić pisarkę do MPA.

 

Autorka zwiedziła Muzeum i złożyła bukiet kwiatów przy posągu noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie.

 

Spotkanie rozpoczęło się wspaniałym, pełnym entuzjazmu i wzruszających chwil powitaniem pisarki przez polonijną grupę nauczycieli. Sprzedaż kilkuset jej książek oraz nawiązanie kontaktów z wieloma środowiskami polonijnymi w różnych ośrodkach USA i innych krajów świadczą o dużym zainteresowaniu Polonii najnowszą literaturą polską.

 

Muzeum otrzymało – jako prezent – komplet wydawnictw Małgorzaty Kalicińskiej z autografami autorki oraz zapewnienie od wydawnictwa „Zysk i S-ka” o dalszych darach najnowszych polskich książek.

 

W ramach kontynuacji poznawania nowych nurtów literackich i autorów współczesnych książek oraz kontaktów z wydawnictwami planujemy udział w Festiwalu Współczesnej Literatury Kobiecej we wrześniu br. w Polsce.

Krystyna Grell

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*