W filharmonii – młodzi kompozytorzy


• W piątek 3 lutego i w sobotę 4 lutego o godz. 8 wieczorem oraz we wtorek 7 lutego o 7:30 wiecz. – Muti Conducts Franck. Gra Chicagowska Orkiestra Symfoniczna (CSO), dyryguje Riccardo Muti.


W programie:

Honegger: „Pacific 231”,

Bates: „Alternative Energy” (światowa premiera utworu napisanego na zamówienie CSO),

Franck: Symfonia d-moll.


Preconcert Conversations – w czwartek, piątek i sobotę (godz. 7–7:30) oraz we wtorek (6:30–7) w Grainger Ballroom – prowadzi Mason Bates, kompozytor-rezydent CSO, autor „Alternative Energy”.

 

Bilety: $27–$207.

 

W sobotę 4 lutego o 11 rano i 12:45 po poł. – z cyklu Family Matinee – „Musical Mayhem”. Wykonawcy: Członkowie CSO pod dyrekcją Alistaira Willisa i gościnnie – aktorzy z Lookingglass Theatre Company: Colin Creveling, Wes Daniel, Max Fabian, Joe Galizia, Douglas Grew i Erik Strebig.


W programie:

Haydn: Symfonia nr 47 G-dur, części 1 i 2,

Strawiński: „Pulcinella”.

 

Nowatorski program pokazuje, że muzyka może być zarazem piękna i pompatyczna, poważna i głupawa, stara i nowa, a wszystko to naraz! Kiedy grupa błaznów przerywa koncert „poważnej” muzyki klasycznej, aby przedstawić własny program, pomysłowy dyrygent idzie na niezwykły kompromis, umożliwiający obu grupom artystów wspólny występ, łącznie z prezentacją cyrkowych umiejętności klaunów, jak żonglerka i akrobacje.

 

Koncert trwa około 55 minut. Polecany dla dzieci od 5 lat.

 

Bilety: $6–$57.

 

W poniedziałek 6 lutego o 7 wiecz. Open Rehersal with Riccardo Muti. Wykonawcy: Civic Orchestra of Chicago pod dyrekcją Riccardo Mutiego.


W programie:

Franck: Symfonia d-moll.

 

Riccardo Muti prowadzi otwartą dla publiczności próbę z młodzieżową orkiestrą, dzieląc się z muzykami swoimi przemyśleniami na temat symfonii Césara Francka.

 

Koncert jest bezpłatny, ale bilety konieczne. Tylko 4 na rodzinę.

 

We wtorek 7 lutego o 7:30 wiecz. –  Muti Conducts Franck. Gra Chicagowska Orkiestra Symfoniczna (CSO), dyryguje Riccardo Muti.


W programie:

Honegger: „Pacific 231”,

Bates: „Alternative Energy”,

Franck: Symfonia d-moll.


Preconcert Conversation – w godz. 6:30–7 w Grainger Ballroom – prowadzi Mason Bates, kompozytor-rezydent CSO.

 

Bilety: $27–$207.

 

• W czwartek 9 lutego o 8 wiecz., w piątek 10 lutego o 1:30 po poł. i w sobotę 11 lutego o 8 wiecz. – Muti Conducts Schubert. Gra CSO, dyryguje Riccardo Muti.


W programie:

Schubert: „Entr’acte” nr 3 z „Rosamundy”, D. 797,

Clyne: „Night Ferry” (światowa premiera utworu napisanego na zamówienie CSO),

Schubert: IX Symfonia C-dur, D. 944 („Wielka”).


Preconcert Conversations – w czwartek i sobotę (7–7:30) w Grainger Ballroom i w piątek (12:15–12:45) na Armour Stage – prowadzi Anna Clyne, kompozytorka-rezydentka CSO, autorka „Night Ferry”.

 

Bilety: $29–$209.

 

•       •       •


Symphony Center znajduje się przy 220 S. Michigan Ave. Bilety można kupić (lub otrzymać na bezpłatne koncerty) przez Phone Charge, tel. (312) 294-3000, przez www.cso.org lub w kasie od poniedziałku do soboty w godzinach 10 rano – 6 wieczorem i w niedziele od 11 rano do 4 po południu.

Oprac.: K. Cygielska

 

 

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*