Uśmiech pomaga

Uśmiech pomaga, pomaga i będzie pomagał. To na pewno hasło, które codziennie powtarzane może przynosić cuda – obojętnie czy w chorobie, czy w kryzysie.

 

Marek Wysoczyński ma w swoim życiu i pracy dwie tradycje. Przez cały rok odwiedza dzieci z  uśmiechami. W grudniu zaś zaskakuje  organizując niezwykłe koncerty z  kolędami.

 

Zorganizował kolędy w Łaźni Tureckiej w Skopje. Zaprzyjaźnieni z nim artyści śpiewali pastorałki dla patriarchy Bartolomeusza I w Adampolu koło Konstantynopola.

 

W swojej pracy bożonarodzeniowej zdołał namówić Łucję Prus do kolędowania w Słowenii, a Danutę Błażejczyk do zaśpiewania kolęd tuż po wojnie bałkańskiej w Sarajewie. Zaprosił także  Violettę Villas z koncertem kolęd w Operze Bałtyckiej.  Kilka lat temu w  Rumunii kolędy zaśpiewał Jerzy Połomski. Tam też nastąpi premiera koncertu kolęd sopranistki Joanny Sperskiej i grającej zazwyczaj na carillonie Św. Katarzyny pianistki Moniki Kaźmierczak.

 

Oprócz koncertu 12 grudnia w Muzeum Narodowym im. George Enescu artystki zaśpiewają 14 grudnia w budynku dawnej Giełdy Mołdawskiej w Kiszyniowie.

 

Nawięcej czasu w roku 2011 Marek Wysoczyński poświęcił tworzeniu Światowego Archiwum Uśmiechu, a co za tym idzie – dzieciom w Polsce i na całym świecie.

 

Warszataty z Uśmiechem prowadził m.in. z Dariuszem Michalczewskim i z Justyną Steczkowską. Z aktorami, politykami i śpiewakami rysowane były uśmiechy w gminie Rewal, w Bytomiu i w Pałacu Prezydenckim wraz z prezydentem Bronisławem Komorowskim i pierwszą damą Anną Komorowską.

 

Na XX-lecie dobrosąsiedzkiej umowy między Niemcami i Polską uśmiechy Wisławy Szymborskiej, Güntera Grassa i inne znad Wisły i Renu prezentowane były w Centrum Św. Jana w Gdańsku.

 

Projekt Uśmiechnięta Polska promował nasz kraj na zaproszenie dyplomacji polskiej  w Chinach, Luksemburgu i Azerbejdżanie. Wystawy i warsztaty były współorganizowane przez ambasadorów RP oraz Austrii, Francji i Niemiec. W kryzysowym czasie pomaga wspólne działanie i rozpowszechnianie pozytywnego myślenia.

 

Kryzys, tak jak choroba, może nas zaskoczyć, ale jeśli się dobrze przygotujemy, możemy pokonać złe chwile. Uśmiechnięty Projekt Marka Wysoczyńskiego od kilku lat działa jak witamina – przede wszystkim na dzieci, ale również na wszystkich, bo jeden uśmiech wywołuje kolejne.

 

Proszę spojrzeć na zdjęcia z warsztatów z Uśmiechem i na wszystkie uśmiechy przesyłane codziennie do Polski – na stronie www.promocjakultury.pl.

(Informacja prasowa)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*