Turecki festyn

W dniach od 14 do 17 wrześniana Daley Plaza będzie się odbywał festyn kultury tureckiej pod egidą władz miejskich, Turkish-American Culture Alliance i Konsulatu Generalnego Turcji w Chicago.

Taniec derwiszów wirują-cych w rytmie mistycznej muzyki, teatr cieni, ceremonia koronacji sułtana, dziewczyny w tańcu brzucha, aromat tradycyjnych tureckich potraw – to atrakcje festynu, których można się spodziewać na placu przed Daley Center od środy 14 do soboty 17 września.
Impreza organizowana we współpracy miasta ze społecznością turecką w Chicago jest czterodniowym świętem, jednym z najbardziej spektakularnych miejscowych wydarzeń etnicznych.

Po raz trzeci środowisko tureckie przrzybliży publiczności historię, kulturę i znaczenie kraju na światowej arenie politycznej, pokaże jak wygląda i brzmi turecka egzotyka i jak smakuje kuchnia kraju, który był niegdyś ojczyzną bardzo cywilizacji, zaliczanych do najstarszych na świecie.

Goście zeszłorocznego fes-tynu zjedli 1,000 galonów słynnych lodów Kahraman Marasi i wypili ponad 10 tys. filiżanek kawy po turecku.
Bliższe informacje o festynie – w internecie na stronie www.chicagoturkishfestival.com.
                /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*