T.Love i K.A.S.A.

Już 7 i 8 maja do Chicago zawitają dawno tu niewidziane gwiazdy polskiej sceny muzycznej – zespół T.Love i Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Zobaczymy też lokalne grupy amerykańskie i polonijne. Wszystko to na festiwalu „3MAJówka”, który po raz kolejny odbędzie się w Centrum Kopernikowskim, 5216 W. Lawrence Ave.

 

T.Love jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów – są nazywani “królami polskiego rocka”. Na uznanie fanów zapracowali bogatym repertuarem, grając już prawie trzydzieści lat. Zespół zaczynał od alternatywnego stylu punk, włączając elementy reggae i ska. Znane są takie ich utwory jak „Warszawa”, „To wychowanie”, „King”, „I love you”, „Stany”, „Nie nie nie” czy „Ajrisz”. Przynajmniej jedna piosenka z każdej płyty tej formacji stawała się hitem radiowym, jak tytułowy utwór z płyty “Chłopaki nie płaczą”.

 

Krzysztof K.A.S.A. Kasowski to autor i wykonawca takich przebojów jak „Maczo”, „Reklama”, „To właśnie lato” czy „Piękniejsza”. Piosenkarz łączy klimaty latynoskie, muzykę reggae oraz elementy folkowe – podane z dużą dozą humoru. Muzyka Krzysztofa od lat bawi Polaków na imprezach. Potrafi on swoim scenicznym luzem zachęcić do zabawy nawet tych, którzy nie są fanami jego stylu.

 

Na „3MAJówce” wystąpią też m.in. Funky Polak, zespoły Megitza Quartet, Maggie D., Agnieszka Iwańska, Rebel Roots i Pills. Ich koncerty odbędą się na dużej multimedialnej scenie na świeżym powietrzu, a na scenie Fundacji Kopernikowskiej zobaczymy folkowe zespoły taneczne oraz koncert Akademii PaSO z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

 

Będzie, jak co roku, pyszne polskie jedzenie i piwo, stoiska wystawców, pokazy gotowania polskiej kuchni, promocje i upominki, atrakcje dla najmłodszych i wszystkich pokoleń.

 

W sobotę początek tuż po paradzie, o godz. 2 po południu. 

 

W niedzielę zaczynamy o 11:30 Mszą św. 

 

Wstęp $5 (od 5 po południu – $7).

 

Szczegółowy program na www.3majowka.com.

(Informacja prasowa)

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*