Symphony Center: Muzyka poważnie i na wesoło

• W piątek 21 maja o 1:30 po południu i w sobotę 22 maja o 8 wiecz. – Mahler 5. Gra Chicago Symphony Orchestra (CSO), dyryguje Semyon Bychkov.

 

W programie:

Glanert: „Theatrum bestiarum” – pieśni i tańce na dużą orkiestrę (premiera amerykańska),

Mahler: V Symfonia,

 

Pre-Concert Conversation prowadzi Lawrence Rap-chak, dyrygent, kompozytor, dyrektor artystyczny orkies-try Northbrook Symphony: – w piątek 12:15–12:45 (Armour Stage) i w sobotę 7–7:30 (Grainger Ballroom).

 

Bilety: $18–$210.

 

• W piątek 21 maja o 8 wiecz. – Things to Come: 21st Century Dizzy. Wykonawcy: Danilo Perez (fortepian), David Sanchez (saksofon tenorowy), Rudresh Mahanthappa (saksofon tenorowy), Amir ElSaffar (trąbka i wokal), Rogerio Boccato (perkusja), John Patitucci (kontrabas), Adam Cruz (bębny).

 

W swoim programie „Things to Come: 21st Century Dizzy” Danilo Perez składa hołd swojemu mentorowi, Dizzy’emu Gillespie. Jako najmłodszy muzyk zespołu Gillespiego, United Nation Orchestra, Perez poznał jego chęć i umiejętność współpracy z muzykami z różnych części świata. Z własną międzynarodową grupą muzyczną gra oryginalne utwory swojego mistrza i oryginalne kompozycje grupy, kontynuujące legendarną wizję Gillespiego. 

 

Bilety: $18–$70.

 

• W niedzielę 23 maja o 3 po poł. – z cyklu Symphony Center Presents – P.D.Q. Bach: An Afternoon od Musical Mayhem. Wykonawcy: Peter Schickele, muzycy CSO pod dyrekcją Edwina Outwatera i Michele Eaton (sopran).

 

W programie:

Bach: Suita z „The Civilian Barber”,

Bach: „Perückenstück” z „The Civilian Barber”,

Bach: „Eine Kleine Nichtmusik”,

Schickele: „Variations on an Unusually Simple-Minded Theme”.

 

Po dziewięcioletniej nieobecności w Chicago PDQ (pseudonim profesora Petera Schickele) wykona nowy i nieodparcie śmieszny program na orkiestrę.

 

Bilety: $20–$90.

 

• W poniedziałek 24 maja o 8 wiecz. – Beethoven Violin Concerto. Wykonawcy: Civic Orchestra of Chicago (dyryguje Larry Rachleff) i Robert Chen (skrzypce). 

 

W programie:

Beethoven: Koncert skrzypcowy D-dur, op. 61,

Bartok: Koncert na orkiestrę.

 

Pre-Concert Conversation o godz. 6:30 do 7:00 w Grainger Ballroom prowadzi Stephanie Ettelson, skrzypaczka i krytyk muzyczny.

 

Koncert bezpłatny, ale bilety konieczne.

 

• W środę 26 maja o 6:30 wiecz. – z cyklu Afterwork Masterworks – Liszt & Strauss. Gra CSO, dyryguje Rafael Frühbeck de Burgos, przy fortepianie Jorge Federico Osorio.

 

W programie:

Liszt: II Koncert fortepianowy,

Strauss: „Don Juan”,

Strauss: Suita z „Kawalera srebrnej róży”.

 

Bilety: $28–$90.

 

• W czwartek 27 maja i w sobotę 29 maja o 8 wiecz. – Liszt & Strauss. Gra CSO, dyryguje Rafael Frühbeck de Burgos, przy fortepianie Jorge Federico Osorio.

 

W programie:

Weber: Uwertura do „Wolnego strzelca”,

Liszt: II Koncert fortepianowy,

Strauss: „Don Juan”,

Strauss: Suita z „Kawalera srebrnej róży”.

 

Pre-Concert Conversation prowadzi Berthold Hoeckner, historyk muzyki, profesor muzyki na Uniwersytecie Chicago – od godz. 7 do 7:30  w Grainger Ballroom.

 

Bilety: $22–$199.

 

• W piątek 28 maja o 8 wiecz. – z cyklu Friday Night at the Movies: The Wizard of Oz. Gra CSO pod dyrekcją Richarda Kaufmana.

 

Nagrodzona Oscarem ilustracja muzyczna do słynnego filmu, z niezapomnianym głosem Judy Garland.

 

Bilety: $33–$124.

 

•       •       •


Symphony Center znajduje się przy 220 S. Michigan Ave. Bilety można kupić (lub otrzymać na bezpłatne koncerty) przez Phone Charge, tel. (312) 294-3000, przez www.cso.org lub w kasie od poniedziałku do soboty w godzinach 10 rano – 6 wieczorem i w niedziele od 11 rano do 4 po południu.

Oprac.: K. Cygielska

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*