"Szukamy stajenki"

Grupa Teatralna Proscenium, działająca przy Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard we współpracy z Bocian Production, zaprasza na koncert kolęd „Barda Solidarności” Jacka Kaczmarskiego, „Szukamy stajenki”.

 

W koncercie zostaną zaprezentowane kolędy i pastorałki ze spektaklu „Szukamy stajenki… w Betlejemską Świętą Noc”, który Grupa Proscenium zrealizowała w latach 2008 i 2009. Do tekstów Jacka Kaczmarskiego muzykę napisał Zbigniew Łapiński. Wszystkie utwory zostały zaśpiewane po raz pierwszy w 1994 r. w koncercie Jacka Kaczmarskiego w Warszawie.

 

„Szukamy stajenki” to bożonarodzeniowe przedstawienie, łączące mądrą i refleksyjną poezję Jacka Kaczmarskiego z fragmentami wierszy ks. Jana Twardowskiego.

 

Głęboka wymowa tekstów i znakomita muzyka Zbigniewa Łapińskiego w opracowaniu i aranżacji Leonarda Kaczanowskiego długo zostają w pamięci.

 

Przedstawienie opracował i reżyserował Bogdan Łańko. Opracowanie muzyczne i nagrania Leonarda Kaczanowskiego.

 

Zaśpiewają aktorzy Grupy Teatralnej Proscenium: Ania Stokłosa, Piotr J. Włodarczyk, Marek Czyszczoń, Wojciech Zębala, Magdalena Kamińska i Iwona Niemiec. Na specjalne zaproszenie wystąpią Ewa Milde i Bogdan Łańko.

 

Informacje o koncercie i o poprzednich spektaklach: www.teatrproscenium.com.

 

Bilety w cenie $15 do nabycia w parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, przez tel. (773) 909-8277 i na godzinę przed każdym koncertem.

 

Spektakle odbędą się w Kings Hall Banquets, 1000 N. Rohlwing Road (Rt. 53), Unit 40, Lombard, IL 60148:

• w sobotę 10 grudnia o godz. 7:30 wieczorem,

• w niedzielę 11 grudnia o 4:30 po południu,

• w sobotę 17 grudnia o 7:30 wieczorem.

(Komunikat prasowy)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*