Niedziela w krainie sztuki

Każdy z nas ma jakiś talent, choć nie zawsze jesteś-my tego świadomi.

 

Chwycić za pędzel, pociągnąć smyczkiem po strunach, przymierzyć teatralny kostium – jedna krótka chwila może oznaczać początek niezwykłej przygody.

 

Odkrycie i rozwijanie talentów dziecka ma ogromny wpływ na całe jego życie – bliski kontakt ze sztuką pobudza rozwój dziecka, zwiększa jego życiowe szanse.

 

„Niedziela w Krainie Sztuki” jest niepowtarzalną po temu okazją; w jednym miejscu, w ciągu kilku godzin można odwiedzić pracownię malarską, zagrać w muzycznej klasie, stanąć na scenie teatralnej, a to może oznaczać nowe zachwyty, nowe zainteresowania, a nawet odkrycie nowego talentu.

 

W tym roku – z okazji nawiązania współpracy z polską fundacją „Cała Polska Czyta Dzieciom-ABCXXI” przez cały czas trwania festiwalu będą nam towarzyszyły dziecięce książki – ich fragmenty będą czytane przez aktorów, pedagogów, rodziców. Każdy może podzielić się ulubionym wierszem lub opowiadaniem, pod warunkiem, że przyniesie tekst lub fragment tekstu (2-3 minuty) i zgłosi się do Centrum Informacji (w hallu Copernicusa). Zapraszamy.

 

Nie zapomnijcie o odwiedzeniu Kiermaszu Książki Przeczytanej, gdzie już za $1 będzie można zabrać do domu nową książeczkę.

 

O godz. 5:30 po południu uroczyście zainaugurujemy Pierwszy Chicagowski Tydzień Czytania Dzieciom i zaraz potem wspólnie obejrzymy piękny film rysunkowy „Sekret Eleonory”.

 

Życzę wszystkim wspaniałych przeżyć w niezwykłej krainie sztuki.

 

Zapraszam do Copernicus Center w najbliższą niedzielę, 3 czerwca,  już od godz. 2 po południu.

 

W razie niepogody całość odbędzie się w pomieszczeniach Copernicusa, w tych samych godzinach.

Barbara Bilszta

dyr. gen. Paderewski Sym-phony Orchestra i Akademii Muzyki PaSO,

koordynator w Chicago społecznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*