Niedrogo i ciekawie

W ramach informacji o placówkach kulturalnych, do których wstęp kosztuje $10 lub mniej od osoby, a nawet jest bezpłatny, dziś polecamy:

 

• Chicago Cultural Center. Neoklasycystyczny budynek sam w sobie wart jest zwiedzenia. W Preston Bradley Hall odbywają się często bezpłatne koncerty, a w galeriach można oglądać wystawy sztuki współczesnej z wielu krajów świata. Imprezy kulturalne, odczyty, spotkania z artystami.

 

Interesująca stała wystawa „Chicago Landmarks Before the Lens” obejmuje czarno-białe fotografie miejskich zabytków, zrobione przez Barbarę Crane, Boba Thalla i nieżyjącego fotografa polskiego pochodzenia, Richarda Nickela.

 

Adres: 78 East Washington Street (przy Michigan Ave.), tel. (312) 744-6630, www.chicagoculturalcenter.org.

 

Czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 9 rano – 7 wiecz., w piątki i soboty do 6 wiecz., w niedziele od 10 do 6.

 

Wstęp wolny.

 

• LUMA – Loyola University Museum of Art. Założone w 2005 roku, stawia sobie za zadanie krzewienie – poprzez sztukę – wiedzy o pięciu najważniejszych religiach:hinduizmie, judaizmie, buddyzmie, chrześcijaństwie i islamie.

 

Do 30 marca można oglądać wystawę rysunków dzieci z Saint Joseph School, zainspirowaną obrazami kwiatów Vincenta Van Gogha i Georgii O’Keefe.

 

Stała wystawa: „Gilded Glory: European Treasures from the Martin D’Arcy Collection”.

 

Adres: 820 N. Michigan Ave., tel. (312) 915-7600, www.luc.edu.

 

Otwarte we wtorki od godz. 11 rano do 8 wieczorem, od środy do niedzieli 11 rano – 6 wieczorem. W poniedziałki nieczynne.

 

Wstęp $8, seniorzy (od 65 lat) $6, studenci poniżej 25 lat (z legitymacją) $2.

 

We wtorki wstęp bezpłatny.

/Kc

 

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*