Monodram o Poli Negri

Towarzystwo Przyjaciół Krakowa informuje, że w dniach 23–25 kwietnia krakowska aktorka Nina Repetowska przedstawi w Chicago swój monodram Siedem miłości Poli Negri.

 

Nina Repetowska – aktorka teatru STU, dyrektor artystyczny teatru Bagatela, animatorka kultury, pedagog, juror konkursów recytatorskich, twórczyni autorskiego Teatru Faktu i aktywna działaczka stowarzyszenia ZASP – będzie w Chicago gościem TPK.

 

Zafascynowana w czasie studiów w krakowskiej PWST filmami z Polą Negri, jej urodą i talentem, a o wiele lat później jej książką „Pamiętnik gwiazdy”, postanowiła umieścić ją w swojej kolekcji polskich artystek.

 

Pola Negri to nie tylko gwiazda kina niemego. Wystąpiła również w 23 filmach dźwiękowych. W wielu z nich śpiewała swoim narkotycznym kontraltem, jak choćby w „Tango Notturno”. Zdobyła i położyła u swych stóp fabrykę snów – Hollywood. 

 

Tancerka, śpiewaczka, aktorka, dyktatorka mody, niezwykła artystka o niezapomnianej twarzy. Ameryka pamięta Politę – tak ją nazwał ukochany Rudolf Valentino – jej wielbiciele do dziś piszą do niej listy w internecie.

 

W ramach tradycyjnych Krakowskich Spotkań Teatralnych Nina Repetowska wystąpi dwukrotnie:

 

• W piątek 23 kwietnia o godz. 8 wieczorem – w „DIDI”, 6218 W. Belmont Avenue.

Inf.: tel. (773) 836-8686.

 

• W sobotę 24 kwietnia o godz. 8 wiecz. – w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, 5835 W. Irving Park Rd.

Inf. i rezerwacje: tel. (773) 218-1562 i www.krakusy.us.               

 

/Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*