Made in Chopin Theatre

Chopin Theatre – uznawany przez krytyków i widzów za ważny ośrodek kultury w Chicago – prezentuje rocznie ponad 500 wydarzeń, które otrzymują liczne nagrody  i wyróżnienia. Wiele z „chopinowskich” poczynań odniosło sukcesy na innych znaczących scenach Ameryki.

 

W czerwcu przedstawienie „Pirates of Penzance” w reżyserii Seana Graney, w wykonaniu zespołu Hypocrites, podbiło widownię w Bostonie i zostało zaproszone do Istambułu.

 

Sztuka „Death & Harry Houdini” w wykonaniu House Theatre of Chicago była grana 40 razy w renomowanym  Adrienne Arsht Center w Miami, a w nadchodzącym roku powróci na scenę Teatru Chopina.

 

„Our Town” w reż. Davida Cromera było pokazane w lecie na Broad Stage w Los Angeles z Helen Hunt, laureatką Oscara ’97, w roli głównej. Reżyser otrzymał wysoko cenioną Genius Award.

 

Pokazywany w Chopin Theatre w weekendy  „Magic Parlour” słynnego iluzjonisty Dennisa Watkinsa przeniósł się na stałe do Palmer House.

 

Prezentujący olbrzymią harfę spektakl Williama Close „Earth Harp”, który zajął 3. miejsce w telewizyjnym konkursie „America’s Got Talent 2012”, został wcześniej pokazany na deskach Teatru Chopina.

 

Rozwija się też grany obecnie (do końca grudnia) „Nutcracker” w wykonaniu House Theatre. Oryginalny zespół z ubiegłych lat występuje obecnie w Miami, a w Chicago można oglądać nową, może nawet lepszą obsadę. Obie produkcje cieszą sie wielkim powodzeniem i dają dodatkowe przedstawienia.

 

Rok 2012 był wyjątkowy w karierach występujących w naszym teatrze Grażyny Auguścik i Pawła Kaczmarczyka. Grażyna podbiła Polskę swoimi występami w telewizji, a Paweł wziął udział w wielu festiwalach jazzowych.

 

Stary rok zakończymy  w Chopin Theatre zabawą sylwestrową, na której będziemy sobie życzyć sukcesów również w nadchodzącym roku.

 

Mamy nadzieję, że będzie to udany rok dla całej naszej Polonii.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2013!

Zygmunt Dyrkacz

dyrektor artystyczny

Lela Headd

dyrektor generalny

 

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*