Letni program filmowy w CCC

W czerwcu rozpoczął się letni przegląd filmów z różnych krajów świata, International Summer Screenings Program.

W każdą środę wieczorem aż do 10 września w Claudia Cassidy Theater (Chicagowskie Centrum Kulturalne) będzie pokazany film, poprzedzony prelekcją na temat kinematografii kraju, w którym został nakręcony.
Aby dokonać wyboru filmów, International Connections Program współpracuje z międzynarodowymi organizacjami w Chicago

• 11 czerwca o godz. 7:00 wieczorem: Cell Phone (Shou ji). Popularny gwiazdor telewizyjny Yan Shouyi ma wszystko: świetną pracę, kochającą żonę i piękną młodą kochankę. Telefon komórkowy umożliwia mu organizowanie skomplikowanego stylu życia, który zaczyna się rozpadać, kiedy przez zapomnienie zostawia komórkę w domu. Reż. Feng Xiaogang, Chiny, 2003, mandaryński z angielskim i napisami.
Prelegent: Hank Sartin, redaktor filmowy w „TimeOut Chicago”.

• 18 czerwca o 6:30 wieczorem: When Spring Comes (Ggotpineum bomi omyeon). Rozczarowany dotychczasowym życiem Lee Hyeon-woo, wciąż samotny trębacz i nauczyciel muzyki opuszcza wielkie miasto, Znajduje cel ucząc dzieci w małym górniczym miasteczku. Reż. Jang-Ha Ryu, Korea, 2004, koreański z angielskimi napisami.
Prezentacja: Koreański Konsulat Generalny w Chicago.

• 25 czerwca o 6:30 wieczorem: The Rocket. His-toria legendarnego hokeis-ty Maurice’a „The Rocket” Richarda, którego wybitny talent i niestrudzona walka z dyskryminacją na lodzie i w życiu zainspirowała i na zawsze zmieniła jego pokolenie. Reż. Charles Bingama, Kanada, 2005, angielski i francuski z angielskimi napisami.
Prelekcja: dr James T. McHugh, profesor nauk politycznych i prawa na Roosevelt University.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny.
Chicago Cultural Center znajduje się przy 78 E. Washington Street (róg Michigan Ave.). /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*