Koncerty, recitale i jazz

• W piątek 7 marca i w sobotę 8 marca o godz. 8 wieczorem – gra Chicagowska Orkiestra Symfoniczna (CSO), dyryguje sir John Eliot Gardiner. Przy fortepianie Robert Levin.
W programie:
– Szostakowicz: Symfonia kameralna na instrumenty smyczkowe c-moll, op. 110a,
– Beethoven: IV Kwartet fortepianowy G-dur, op. 58,
– Schumann: III Symfonia Es-dur, op. 97 („Reńska”).
Wybitny angielski dyrygent poprowadzi po raz pierwszy Chicagowską Orkiestrę Symfoniczną. W koncercie Beethovena – również pierwszy raz z CSO – gra pianista Robert Levin.
Pre-concert Conversations – o godz. 7 wieczorem.
Bilety $19–$124.

• W niedzielę 9 marca o 3 po południu – z cyklu LaSalle Piano Series gra Alfred Brendel.
W programie:
– Haydn: Wariacje f-moll, Hob. XVII:6,
– Mozart: Sonata F-dur, K. 533 (z Rondem K.494),
– Beethoven: Sonata Es-dur, op. 27 („Quasi una fantasia”),
– Schubert: Sonata B-dur, D. 960.
Bilety $26–$56.
Legendarny pianista Alfred Brendel, który niedawno zapowiedział koniec swojej kariery, powraca do Symphony Center na ostatni recital w Chicago. Światowej sławy wykonawca był pierwszym pianistą, który nagrał wszystkie utwory na fortepian Beethovena i jednym z nielicznych, którzy nagrali wszystkie koncerty fortepianowe Mozarta.
Bilety $26–$56.

• We wtorek 11 marca o 7:30 wiecz. – z cyklu LaSalle Chamber Music Series gra Yo-Yo Ma (wiolonczela).
W programie:
– Bach: Trzy suity na wiolonczelę solo.
Jeden z najsłynniejszych muzyków świata da pierwszy od 2001 roku recital w chicagowskiej filharmonii. Nagrania Yo-Yo Ma obejmują 75 albumów, z których 15 zdobyło Nagrody Grammy. Nagrodzona w 1984 roku została płyta z tymi właśnie suitami Bacha.
Bilety $68–$99.

• W środę 12 marca o 6:30 wiecz. – z cyklu Afterwork Masterworks gra CSO, dyryguje Manfred Honeck, solista: John Sharp (wiolonczela).
W programie:
– Saint-Saa«ns: I Koncert na wiolonczelę a-moll, op. 33,
– Strauss: „Ein Heldenleben”, op. 40.
Pierwszy wiolonczelista CSO John Sharp wystąpi jako solista w koncercie Saint-Saa«nsa, a austriacki dyrygent Manfred Honeck poprowadzi orkiestrę.
Cykl Afterwork Masterworks prezentuje koncerty w skróconej formie, na ogół bez przerwy. Publiczność może zostać później w Grainger Ballroom na nieformalną rozmowę przy lampce wina z muzykami i zadawać im pytania.
Bilety $37–$70.

• W czwartek 13 marca o 8 wiecz., w piątek 14 marca o 1:30 po poł. i w sobotę 15 marca o 8 wiecz. – gra CSO, dyryguje Manfred Honeck. Solista: John Sharp (wiolonczela).
W programie:
– Verdi: Uwertura do „Siły przeznaczenia”,
– Saint-Saa«ns: I Koncert na wiolonczelę a-moll, op. 33,
– Strauss: „Ein Heldenleben”, op. 40.
Pre-concert Conversations – w czwartek i sobotę o 7 wieczorem, w piątek o 12:15 po południu.
Bilety $19–$124.

• W piątek 14 marca o 8 wiecz. – z cyklu Jazz at Symphony Center – gra SFJAZZ Collective w składzie: Joe Lovano (saksofony), Dave Douglas (trąbka), Miguel Zenon (saksofon altowy i flet), Andre Hayward (puzon), Renee Rosnes (fortepian), Matt Penman (gitara basowa), Eric Harland (perkusja), Stefon Harris (wibrafon i marimba).
Frank Catalano Sextet wystąpi w rotundzie filharmonii przed i po koncercie SFJAZZ Collective.
Bilety $23–$53.

• • •

Symphony Center znajduje się przy 220 S. Michigan Ave. Bilety można kupić (lub otrzymać na bezpłatne koncerty) przez Phone Charge, tel. (312) 294-3000, przez www.cso.org lub w kasie od poniedziałku do soboty w godzinach 10 rano – 6 wieczorem i w niedziele od 11 rano do 4 po południu.
Oprac.: K. Cygielska

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*