Koncert wyobraźni

Studio Form Artystycznych „Jump” przedstawi spektakl baletowomuzyczny „Za drzwiami wyobraźni”, w którego programie znajdą się: taniec nowoczesny, hiphop, rap, rock i animacja wizualna.

„Za drzwiami wyobraźni” to impresja artystyczna, łącząca różne dziedziny sztuki. Barwne obrazy, malowane wcześniej przez młodzież na te same tematy, które taniec i muzyka przedstawiają na scenie, pojawiają się w formie krótkich kompozycji filmowych na dużym ekranie, stając się żywą i oddziałującą na widza scenografią.

Spektakl jest zróżnicowany tematycznie; widzowie znajdą obok dynamicznych i mocno brzmiących obrazów tanecznych  wizje ciche i nastrojowe; obok baletu klasycznego zobaczą taniec nowoczesny z elementami jazzu i pantomimy, liryczne utwory wokalne na przemian z rapem i ostrym wokalem rockowym.
Na program całości złożą się: Zapach wiosny, Mgła, Sen, Ogień, Wojna, Komputerowa era, Obrazek z Paryża, Cztery temperamenty (flegmatyk, sangwinik, melancholik, choleryk).

Jedenaście obrazów widzianych oczami różnych twórców pokazuje, jak bogata i nieograniczona jest ludzka wyobraźnia, jak zaskakujące jest wnętrze człowieka, jak piękny lub brzydki może być świat widziany oczami wyobraźni.
Spektakl został przygotowany przy współpracy pracowni plastycznej Barbary i Stefana Niedorezo.

Premiera odbędzie się w sobotę 22 października o godzinie 7:00 wieczorem w Triton College Performing Arts Center, Robert M. Collins Center, 2000 Fifth Avenue w River Grove.

Bilety w cenie $12 do nabycia w sklepie Vitaminka, 3412 N. Harlem i w księgarni Quo Vadis, 3400 N. Harlem oraz www.dancestudiojump.com i dance@dancestudiojump.com

Informacje przez telefon (773) 6253252.           /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*