Koncert Leszka Możdżera

Leszek Możdżer, światowej sławy pianista i kompozytor, wystąpi przed polską publicznością na jedynym koncercie, który odbędzie się w piątek 15 kwietnia w Nichols Concert Hall, 1490 Chicago Avenue w Evanston.

 

Możdżer zagra swoje słynne już improwizacje na tematy muzyczne Fryderyka Chopina, kompozycje własne oraz swój najnowszy projekt – utwory Krzysztofa Komedy, autora muzyki filmowej do wczesnych filmów Romana Polańskiego, powszechnie cenionego za nadanie nowej estetyki europejskiemu jazzowi na przełomie lat 1950/60.

 

Leszek Możdżer, największe objawienie polskiego jazzu w ostatniej dekadzie, zdobył wszystkie możliwe nagrody w kategorii muzyka jazzowego, w tym prestiżowego Fryderyka – Jazzowy Muzyk Roku 1998, rok po roku, w latach 1994-2008 ogłaszany Jazzowym Pianistą Roku, laureat Paszportu Polityki, Nagrody im. Krzysztofa Komedy i wielu innych. Nagrał ponad 100 albumów, z czego dwa uzyskały status Podwójnej Platynowej Płyty. Nagrał muzykę do kilku filmów hollywoodzkich, m.in. nagrodzoną Oscarem ścieżkę dźwiękową do „Finding Neverland”.

 

Wirtuozowska gra Leszka Możdżera zachwyca publiczność wielu znanych sal koncertowych na całym świecie, w tym najbardziej prestiżowych festiwali, jak Spoleto w Charleston, USA, London Jazz Festival i Montreux Jazz Festival.

 

Znana chicagowskiej publiczności wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik w duecie z Benem Lewisem rozpocznie koncert wizjonerską interpretacją utworów Fryderyka Chopina i mistrzowskim wykonaniem standardów jazzowych.

 

Koncert zorganizowała agencja artystyczna Up-To-Sound. 

 

Więcej informacji na stronie www.uptosound.com, tel. (773) 415-4910.

 

Bilety na stronie www.bilety.com lub przez telefon (773) 415-4910.

(Informacja prasowa)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*