Julia Louis-Dreyfus laureatką nagrody Amerykańskiego Humoru im. Marka Twaina

Julia Louis-Dreyfus laureatką nagrody Amerykańskiego Humoru im. Marka Twaina

Amerykańska aktorka komediowa Julia Louis-Dreyfus została w niedzielę wieczorem uhonorowana nagrodą Amerykańskiego Humoru im. Marka Twaina podczas ceremonii w waszyngtońskim Kennedy Center for Performing Arts.

Przyjmując nagrodę wzruszona aktorka przyznała, że od najmłodszych lat zdawała sobie sprawę, że ma uzdolnienia komediowe.

Louis-Dreyfus zyskała rozgłos rolą samotnej neurotyczki Elaine Benes w komediowym serialu telewizyjnym „Seinfeld”, za którą otrzymała w roku 1994 nagrodę Złotego Globu.

Jednak sławę przyniosła jej dopiero rola fikcyjnej wiceprezydent USA Seliny Meyer w serialu HBO „Veep”. Za tę rolę otrzymała sześć nagród Emmy.

Zdaniem krytyków Louis-Dreyfus przewyższyła kunsztem aktorskim poprzednie gwiazdy komedii filmowej i telewizyjnej jak Mary Tyler Moore i Lucille Ball.

Serial „Veep” był emitowany przez HBO od roku 2012 jednak w ub. roku nastąpiła przerwa po zdiagnozowaniu u aktorki raka piersi. Niedawno Louis-Dreyfus ogłosiła, że przezwyciężyła chorobę i powróciła do swojej roli w serialu.

Prowadzący niedzielną galę aktor i satyryk Stephen Colbert poinformował o odebraniu nagrody Centrum komikowi Bilowi Cosby’emu, który otrzymał ją w 2009 r. Cosby został niedawno skazany na karę od 3 do 10 lat więzienia za przestępstwa seksualne. (PAP)

fot.JIMMY MORRIS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*