Jan Nowicki, poezja i jazz – Z obłoków na ziemię"

„Z obłoków na ziemię” to spektakl poetyc-ko-muzyczny, opracowany i reżyserowany przez legendarnego aktora Jana Nowickiego, z jazzową muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego oraz poezją księdza Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego i Jana Pawła II.

Nowicki, wcielający się w postać ks. Twardowskiego, rozmawia z Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze. Towarzyszą mu muzycy: Marek Stryszowski (saksofony, flet prosty, śpiew), Cezary Chmiel (syntezatory) i Krzysztof Bodzoń (kontrabas elektryczny).

Spektakl, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2006 r. w Wejherowie i Jastarni, jest od tego czasu prezentowany w kościołach, teatrach, salach widowiskowych i klubach w Polsce i za granicą.

A oto fragment recenzji z Gazety Krakowskiej:
„W pewnym momencie wydawało się, że ten ksiądz na scenie to nie aktor Nowic-ki, tylko ten najprawdziwszy ksiądz Twardowski zszedł z obłoków na ziemię. Ale misterium skończyło się. Jan Nowicki oznajmił to swoim dzwoneczkiem. Wszyscy wstali i przez 15 minut na stojąco bili brawa. Lepszej premiery być nie mogło. Kto nie widział, niech koniecznie się wybierze, bo warto”.

Spektakl „Z obłoków na ziemię” przybywa do Chicago. Będzie można go obejrzeć:
• w niedzielę 22 lutego:
– o godz. 2:15 po południu w Jezuickim Ośrodku Milenijnym,
– o godz. 7:30 wieczorem w Bazylice Św. Jacka,
• w sobotę 28 lutego o godz. 7:00 wiecz. w kościele Świętej Trójcy,
• w niedzielę 1 marca o godz. 4:00 po poł. w kościele św. Konstancji.
Szczegółowe informacje i bilety w biurach parafialnych oraz w internecie na stronie www.krakusy.us. /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*