Historiana Prairie Ave.

Sąsiadujące ze sobą muzea Clarke House i Glessner House organizują w sobotę i niedzielę 9 i 10 grudnia cykl imprez pod wspólnym tytułem Historic Holidays on Prairie Avenue.

W sobotę można będzie wziąć udział w historycznych i współczesnych zajęciach dla dzieci i dorosłych, jak prze jażdżki konnymi powozami, bazar świąteczny, opowieści, zwiedzanie domów, koncerty i spotkanie ze świętym Mikołajem.
W sobotę i niedzielę wieczorem – wieczorne zwiedzanie obu historycznych domów.

Wszystkie imprezy zaczynają się w Glessner Coach House przy 18th Street, między Indiana Ave. i Prairie Ave. 

* Sobota 9 grudnia od godz. 10 rano do 8 wieczorem: bazar świąteczny, na którym artyści i rzemieślnicy sprzedają własne wyroby – biżuterię, cukierki, mydła i wiele innych artykułów.
Wstęp wolny. 
* Sobota 9 grudnia od 2 do 5 po poł.: rodzinne popołudnie. Przejażdżki powozem (od 3 do 5 po poł.) i zajęcia w muzeach Clarke i Glessner House: warsztaty artystyczne, dekorowanie ciastek, wiktoriańskie gry towarzyskie, słuchanie bajarzy i kolędników, spotkanie z Mikołajem.
Opłata $10, w tym lekkie przekąski. Nie wymagane rezerwacje. 
* Sobota 9 grudnia i niedziela 10 grudnia o godzinie 6 wieczorem: zwiedzanie historycznych domów przy blasku świec. Tematem wycieczki są świąteczne zwyczaje i dekoracje w dawnych czasach. Zbudowany w 1836 roku Clarke House jest najstarszym domem w Chicago. Jego bożonarodzeniowa dekoracja jest charakterystyczna dla połowy XIX wieku w tym mieście.

Natomiast Glessner House, zbudowany później, bo w 1886 roku, będzie udekorowany w stylu wiktoriańskim, modnym w tym właśnie czasie.
Wycieczka obejmuje wys-tępy muzyków i lekkie przekąski. Opłata: dorośli $18, dzieci od 8 lat $14.
Rezerwacje przez telefon (312) 326-1480. /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*