Festiwal sztuki

W związku z lipcowymi igrzyskami Gay Games chicagowski Wydział Spraw Kulturalnych zorganizował trwający do końca lipca przegląd imprez pod hasłem Gay Games VII Arts Festival.

W Chicagowskim Centrum Kulturalnym mają miejsce wystawy, są przygotowywane pokazy filmowe i spektakle oraz dyskusja panelowa na tematy związane z religią i równymi prawami dla mniejszości seksualnych.
Obecnie można tam oglądać dwie ekspozycje:

* Robert Rainey: Two Way. Pracujący w Nowym Meksyku fotograf Robert Rainey przygląda się amerykańskim parom i ich seksualności. Jego podwójne portrety pozwalają widzowi, dzięki odbiciu w lustrze, stać się częścią dzieła sztuki.
Michigan Avenue Galleries, do 6 sierpnia.
* Oasis: An Installation by Guerra de la Paz  przygotowana specjalnie na to miejsce instalacja rzeźbiarska; pełen fantazji krajobraz wy konany ze znalezionych na śmietnikach ubrań. Para artystów z Miami  Alain Guerra i Neraldo de la Paz  stworzyła mini ekosystem, który przywodzi na myśl malarstwo impresjonistyczne. Składające się na trójwymiarową kompozycję szmaty, ich kolory i faktura, pełnią rolę pociągnięć malarskiego pędzla.
Michigan Avenue Galleries, do 13 sierpnia.
W lipcu w City Gallery zostanie otwarta od dawna zapowiadana wystawa fotografii jednego z największych amerykańskich mistrzów obiektywu, Victora Skrebneskiego.
* Athlets: Skrebneski Portraits  czarnobiałe fotografie mieszkańców Chicago, którzy będą uczestniczyli w igrzyskach i festiwalu sztuki jako sportowcy, tancerze i muzycy. Grupa jest zróżnicowana pod względem rasy, pochodzenia etnicznego, wieku i orientacji seksualnej.
City Gallery, Historic Water Tower, od 13 lipca do 9 października.
Chicagowskie Centrum Kulturalne znajduje się przy 78 East Washington Street, City Gallery przy 806 North Michigan Ave. (koło Pearson Street).
Początek pozostałych imprez  14 lipca, w przeddzień rozpoczęcia igrzysk.      /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*