Festiwal Chopinowski w Nowym Jorku

Jak informuje Polski Instytut Kulturalny (Polish Cultural Institute) w Nowym Jorku, w dniach od 14 do 18 grudnia odbywa się w tym mieście Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, zorganizowany przez Chopin Society of New York we współpracy z PCI.

 

Wybitni muzycy biorą udział w koncertach na scenach Alice Tully Hall w Lincoln Center, w Carnegie Hall i w Yamaha Midtown Piano Salon.

 

• W środę 15 grudnia w Alice Tully Hall wystąpiła Academia Orchestra pod dyrekcją maestro Bohdana Boguszewskiego. Pianistka Olga Kern wykonała I Koncert fortepianowy e-moll, op. 11, Kevin Kenner – II Koncert fortepianowy f-moll, op. 21, a Jerzy Stryjniak zagrał Andante spianato i Grande Polonaise Brillante, op. 22.

 

• W czwartek 16 grudnia w Yamaha Piano Salon wybór pieśni i utworów na fortepian wykonali Alicja Węgorzewska (mezzosopran) i pianista Alex Szilasi.

 

• W piątek 17 grudnia w Weill Hall (Carnegie Hall) pianiści z Towarzystwa Chopinowskiego, m.in. Jerzy Stryjniak, Anna Organiszczak i Sławomir Wilk wystąpią w programie chopinowskim, a Adam Makowicz przedstawi  wariacje jazzowe na temat muzyki Chopina i oryginalne utwory.

 

Na sobotę 18 grudnia zaplanowano uroczystość zamknięcia festiwalu w Konsulacie RP.

 

Więcej o Chopin Society można dowiedzieć się na stronie internetowej www.chopinsocietyny.org.       

/Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*