Far Out Fridays w Planetarium Adlera

W pierwszy piątek każdego miesiąca, w godzinach od 4:30 po południu do 10 wieczorem Planetarium i Muzeum Astronomii im. Adlera zaprasza na „Far Out Friday”.

Najbliższa impreza z tego cyklu wypada w piątek 5 września.
„Far Out Fridays” to cykl comiesięcznych imprez astronomicznych, w ramach których zainteresowani mogą wziąć udział w edukacyjnych zajęciach dla dzieci i dorosłych, obejrzeć przez teleskop ciekawe rzeczy na nocnym niebie, zobaczyć pokazy w historycznym Sky Theater i pierwszym na świecie StarRider Theater, wysłuchać odczytu astronoma, wziąć udział w zajęciach warsztatowych i zwiedzić Doane Observatory.

Pracownicy planetarium i ochotnicy nauczą zainteresowanych używania przyniesionego własnego teleskopu, starego lub nowego.
Wśród wielu różnych zajęć w CyberSpace Classroom można wziąć udział w grze Who Wants to be a Martian?

Tematem wrześniowego odczytu są teleskopy.
Cena wstępu na Far Out Friday wynosi $20 (dorośli), $17 (dzieci 4-17 lat i seniorzy od 65 lat), $10 (studenci i nauczyciele akademiccy z legitymacją), $5 (członkowie). Bilet rodzinny Family Star Pack – dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci – kosztuje $60.

Planetarium mieści się przy 1300 S. Lake Shore Drive. Czynne jest do 1 września od 9:30 rano do 6:00 wieczorem. W pierwszy piątek miesiąca do 10 wieczorem.
Po bliższe informacje moż-na dzwonić pod nr (312) 922-STAR lub zajrzeć do Internetu: www.adlerplanetarium.org. /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*