Encyklopedia Polsko-Amerykańska

Jak informuje Polish American Historical Association (PAHA), właśnie ukazała się obszerna, 585-stronicowa The Polish American Encyclopedia, zawierająca ponad 1,200 haseł, ilustrowanych bogatym zestawem ponad 350 fotografii. 

 

Encyklopedia, będąca źródłem informacji o historii i kulturze Polaków w Ameryce, została opracowana przez 128 pracowników naukowych, których zadaniem było zebranie wiedzy pomocnej dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych osób.

 

Jak mówi redaktor tego ważnego wydawnictwa, James S. Pula, „każda z większych grup etnicznych opublikowała już encyklopedię, ilustrującą jej doświadczenia i wkład w rozwój społeczeństwa amerykańskiego. Teraz, po raz pierwszy, Polacy w Ameryce mają encyklopedię, w której przekazują swoje dziedzictwo dzieciom i wnukom”.

 

Książka, wydana przez McFarland Publishers, zawiera w jednym pokaźnym tomie dorobek polonijnej społeczności w dziedzinach: szkolnictwa, związków zawodowych, życia organizacyjnego, polityki, religii, kultury i innych. Wydawnictwo obejmuje też biografie wybitnych Amerykanów polskiego pochodzenia. 

 

Aby zamówić encyklopedię, trzeba wejść na stronę McFarland Publishers: http://www.mcfarlandpub.com/book-2.php?id=978-0-7864-3308-7.

 

(Komunikat prasowy)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*