Dom Aktora Weterana otrzyma pieniądze z Chicago

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie otrzyma sumę 2 tys. dol., uzyskaną z koncertu Artyści-Artystom.

 

Możemy już poinformować naszych Czytelników, że Dom Artystów Weteranów w Skolimowie otrzyma pieniądze stanowiące dochód z koncertu Artyści-Artystom, który odbył się w Chicago w niedzielę 17 marca z okazji 63. Międzynarodowego Dnia Teatru z inicjatywy Stowarzyszenia „Akcja dla Polski” i artystów chicagowskich.

 

Perspektywy były piękne; artyści – 22 aktorów oraz wielu muzyków i wokalistów – wystąpili społecznie, Fundacja Kopernikowska udostępniła salę całkowicie bezpłatnie. Niestety, publiczność nie dopisała.

 

Jak można się dowiedzieć z komunikatu komitetu organizacyjnego imprezy Artyści-Artystom, „ostateczny bilans przedsięwzięcia na dzień 7 kwietnia 2013 – przy finansowych wpływach $7.646 i kosztach $5.636 – zamknął się zyskiem $2.010, którą to kwotę niezwłocznie przekażemy na konto Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie”.

 

Mimo początkowych pesymistycznych wiadomości o tym, że koszty imprezy przewyższyły wpływy, kolejne nadchodzące do naszej redakcji informacje o pertraktacjach z firmami związanymi z organizacją koncertu i ze sponsorami wymieniały początkowo sumę 670 dol., 900 dol., by ostatecznie sięgnąć sumy 2,010 dolarów.

 

Prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, Andrzej Precigs, za naszym pośrednictwem wyraża wielką wdzięczność organizatorom, wykonawcom i publiczności koncertu Artyści-Artystom i obiecuje niezwłoczne powiadomienie gazety o wpłynięciu pieniędzy na konto Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

 

Po rozmowie z prezesem Precigsem wiemy, że w chwili oddawania gazety do druku przesyłka z Chicago na konto Domu w Skolimowie jeszcze nie wpłynęła. O zakończeniu akcji Czytelników powiadomimy.

 

Krystyna Cygielska

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*