Degas w Milwaukee

Muzeum Sztuki w Milwaukee prezentuje wyjątkową wystawę, zatytułowaną Degas Sculptures. Jest to nieczęsta sposobność zobaczenia zebranych razem wszystkich (w liczbie 73) rzeźb z brązu Edgara Degasa.


Jak informuje Laurie Winters, kurator działu wczesnej sztuki europejskiej, wśród rzeźb przedstawiających m. in. tancerki i konie, znalazł się jeden z najbardziej znanych wizerunków w sztuce dwudziestego wieku – „14-letnia tancerka”. To arcydzieło jest jedyną rzeźbą, jaką Degas pokazał publicznie; włą-czył ją do szóstej ekspozycji szuki impresjonistycznej w Paryżu w 1881 roku.


Wystawa, czynna do 5 czer-wca, obejmuje również obrazy olejne, pastele i rysunki ze zbiorów amerykańskich, o tematyce odnoszącej się do eksponowanych postaci w brązie.
Milwaukee Art Museum znajduje się przy 700 North Art Museum Drive, inf. tel.: (414) 224-3200.


Przypomnijmy – o czym pi-saliśmy przy okazji wystawy „Leonardo da Vinci and the Splendor of Poland” w 2002 roku w tym samym muzeum, że jego wielką atrakcją jest oddane do użytku w 2001 ro-ku skrzydło budynku, które zaprojektował jeden z najwybitniejszych współczesnych architektów, Hiszpan Santia-go Calatrava.             /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*