Czerwona kula na ulicach Chicago

(Inf. własna) – RedBall Project Chicago to ruchomy performance rzeźbiarski, odbywający się w ciągu miesiąca w różnych punktach miasta jako cykl jednodniowych instalacji autorstwa Kurta Perschke.

Nadmuchiwana czerwona piłka o średnicy 15 stóp będzie pojawiać się w publicznych miejscach, przyciągając uwagę i angażując działania ludzi na ulicach.

Każdorazowa decyzja ar-tysty dotycząca wyboru miejsca dla ogromnej czerwonej piłki jest oparta nie tylko na architekturze i przestrzeni miejskiej, ale również na przewidywaniu ruchu ludzi i pojazdów.
Ściśnięta nieco inaczej w każdym z miejsc ekspozycji, kula zmienia własny kształt i wygląd otoczenia, stając się odbiciem naszego doświadczenia w tłoku miejskiego życia.

Po raz pierwszy kula Kurta Perschke zjawi się w poniedziałek 1 września o godzinie 11 rano w Parku Milenijnym (u zbiegu Michigan Ave. i Randolph St.) i pozostanie tam do godz. 6 wieczorem.

Jej drugi „występ” będzie miał miejsce przed Spertus Museum (610 S. Michigan Ave.) w środę 3 września, również od godz. 11 do 6.
Dalszą drogę niezwykłego dzieła sztuki można poznać, wchodząc na stronę internetową www.redballproject.com.

Pochodzący z Chicago Perschke mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jego prace były już wystawiane w Barcelonie, St. Louis, Portland, Sydney i Arizonie. Współpracuje z muzeami sztuki współczesnej w Barcelonie i w St. Louis. Brał udział w Busan Biennale 2006 w Korei jako jedyny zaproszony Amerykanin. /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*