Chicago SummerDance

Jak co roku, w czerwcu w Parku Granta rozpoczyna się Chicago SummerDance, czyli tańce dla wszystkich na parkiecie pod gołym niebem. Dwunasta już popularna letnia impreza będzie trwała od 12 czerwca do 26 sierpnia w Ogrodzie Ducha Muzyki, 601 S. Michigan Ave., między ulicami Harrison i Balbo.

Przez jedenaście tygodni w czwartki, piątki, soboty i niedziele zawodowi instruktorzy będą prowadzić godzinną lekcję, a potem można przez dwie godziny tańczyć przy muzyce na żywo.

Parkiet w Ogrodzie Ducha Muzyki (Spirit of Music Garden) ma 4,600 stóp kwadratowych, a więc może pomieścić bardzo wielu chętnych.
W czwartki uczestnicy tańczą z „muzyką świata”, w piątki i soboty – w rytmach jazzu, muzyki latynoskiej, country i funk, a w niedziele – tańce towarzyskie przy wtórze dużych zespołów (big band).

Od czwartku do soboty tańce – razem z lekcją – trwają od godz. 6 do 9:30 wieczorem, a w niedzielę od 4 po południu do 7 wieczorem.

• W czwartek 12 czerwca – Tito Rodriguez uczy tańczyć plenę, do tańca gra Plena Libre (afro-portorykańska plena & bomba).

• W piątek 13 czerwca – The Galaxie uczą tańca honky tonk two-step, grają The Hoyle Brothers (honky tonk country).

• • •

Informacje o kalendarzu imprez i rodzajach tańca w poszczególnych dniach można znaleźć w internecie pod adresem www.ChicagoSummerDance.org lub przez telefon (312) 742-4007.

Wstęp wolny, otwarty dla wszystkich.
/Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*